1 Pati 1 Aşk

Merhabalar

Hep farklı konularda bir yazı yazmak, farklı bilgilendirmeler yapmak istiyorum.

Geçen akşam arkadaşımla iftar yapmak için Cits’s Nişantaşı’nda buluşmak için sözleştik. Ben biraz erken gittiğimde Avm’yi dolaşıp vakit geçirmek istedim. Gezerken bir beyefendi beni durdu.

  • Lütfen durur musunuz?
  • Bugün kimse bizi dinlemedi?
  • Siz dinler misiniz?

Tabi dinlerim dedim. Beyefendi sonra küçük standında olan ürünlerini ve projelerini anlatmaya başladı. 1 Pati 1 Aşk.

Genç sanatçı, üniversite öğrencisi ve tasarımların bir araya gelerek pati temaları ile tasarlanmış, defter, çanta, tabak altlığı ve çantalar hazırlamışlar ve bunlara bir fiyat biçmişler. Belirli noktalarda da stant kurup bunları satarak hayvanlarımıza yardım ederek farkındalık oluşturmak istiyorlar.

“PROJE SANAT ATÖLYESİ” OLARAK; GENÇ SANATÇILAR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ VE TASARIMCILAR BİR ARAYA GELDİK. GÖRMEZDEN GELDİĞİMİZ DOSTLARIMIZI DAHA GÖRÜNÜR HALE GETİRMEK İÇİN GÜNDELİK HAYATIMIZDAKİ DETAYLARI PATİLİ TASARIMLARLA RENKLENDİRDİK.

Bende bütçeme göre destek olmak istedim ve bir bardakaltlığı aldım.

1 Pati 1 Aşk Bardak Altlığı

Dernek ve vakıf olmayan bağış kabul etmeyen 1 Pati  Aşk’a sadece Astorıia, Trump, Rönesans, City’s Nişantaşı, Meydan İstanbul alışveriş merkezlerinde bulunan satış noktalarından ürün satın alarak destek verebilirsiniz. Aklınıza takılan bir şey olursa Instagram DM’den veya web sitesindeki iletişim bilgilerinden destek alabilirsiniz.

Ben yapılan projeyi çok beğendiğimi ve destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sevgiler

Elmas

Şimdi sizi 1 Pati 1 Aşk’ın dedikleri cümlelerle ile baş başa bırakıyorum.

“PATİ İÇİN SANAT” SLOGANIYLA SANATIN DÖNÜŞTÜRÜCÜ GÜCÜNÜ KÜÇÜK DOSTLARIMIZI DAHA FAZLA HAYATIMIZA DAHİL ETMEK İÇİN FARKINDALIK PROJELERİ ÜRETEREK KULLANMAK İSTİYORUZ. SEVMENİN, SAHİPLENMENİN HER ŞEYDEN ÖNCE VARLIĞIMIZA DAİR İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNÜ UNUTMAMALIYIZ. DAHA YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN ÖNCE SEVMEYİ HATIRLAMAMIZ GEREKİYOR.

SOKAKTA YAŞAYAN KÜÇÜK DOSTLARIMIZ YALNIZCA GÜZEL BİR CİNSE SAHİP OLDUKLARI ZAMAN MI İLGİ VE SEVGİYİ HAKEDİYOR?

İNSAN OLMAMIZ BİZE KOŞULSUZ ŞARTSIZ DİĞER CANLILARIN YAŞAM HAKKI ÜZERİNDE SÖZ SAHİBİ OLMA HAKKINI VERİYOR MU?

HAYVANA UYGULANAN ŞİDDET NEDEN SUÇ SAYILMAZ? BİR CANLIYA UMARSIZCA ŞİDDET UYGULAMAYI HAK GÖREN YAKLAŞIMIN HAKİM OLDUĞU BİR YERDE ASLINDA İNSANLARIN DA GÜVENDE OLMADIĞI ÖNGÖRÜLEMEDİĞİ İÇİN Mİ?

HAYVAN SEVGİSİYLE BÜYÜYEN BİR ÇOCUĞUN DİĞER ÇOCUKLARA GÖRE İLETİŞİM VE DUYGUSAL ZEKASINDA FARKLILIKLAR OLUR MU?

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 4]
Toplam Ziyaret: 1215 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com