101 Basamaklı Sayılara Kadar Sayabilir misiniz ?

Merhaba herkese

Bugün sizlere yakın zamanda meraklı oğlum Erşat Mirza için aldığım ve hepimizin okumaktan keyif aldığı bir kitaptan bahsedeceğim.

12986894_1040960532637972_1890731219_o

Çocuklar çok meraklıdır ve her sorduğu sorunun cevabını anında almak isterler. Aynı zaman da kime ne sorduysa o kişinin  cevapları mutlaka bilmesini isterler.

Benim oğlum da aşırı meraklı ve uç sorularla sürekli beni nasıl yani moduna sokuyor ve  her an neyle ve hangi soruyla karşı karşıya olacağımız belli olmuyor. En son geçenlerde anne okuyabildiğin en büyük basamak kaç dedi “bilmiyorum annecim hiç düşünmemiştim dedim”. O ise sırayla yazıp bana sormaya başladı tabi o sıfırların sayısı bir hayli artınca ben artık nasıl okunduğunu bilmiyorum dedim. Tabi Erşat Mirza buna içerledi çünkü ona göre ben her şeyi bilmeliydim. Neyse ben de kısa bir araştırma yapıp elimdeki kitabı buldum ve internet üzerinden 3 kitap daha seçerek getirttirdim. 

101 basamaklı sayılara kadar sayabilir misiniz

 

Kitap kuşe kağıda basılı ve Tubitak Popüler Bilim Kitaplarından çıkmış. Benim elimdeki 1. basımı 2015 Eylülde 5000 adet basılmış. Satış fiyatı 4.5 TL ve zaten kitap bu paranın fazlasını hak ediyor. 

Kitap içerisinde resimlerle sayılarla farklı konulara da değinilmiş.

Çocukların merak ettiği bizimse çoğu zaman cevaplarını bilmediğimiz ya da oturup anlatmaya üşendiğimiz her şey var içerisinde . Mesela bir milyar devasa bir sayıdır. Ama tabii on milyar bir milyardan on kat daha büyüktür. Şöyle yazılır;

10.000.000.000

101 basamaklı (2)

İçinde bulunduğumuz Samanyolu Gökadası on milyar yaşındadır.

Biz çok eğlendik soru cevap şeklinde okuduk oğlum zaten kitapları çok sevdiği için çok sevinmişti içine bakıp da sorduğu soruların cevaplarını kitapta görünce daha çok sevindi. Sizlere de tavsiye ediyoruz.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 917 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirLerzan Kara

Yazar Hakkında

(40 yazısı var )

İşletme mezunu asıl mesleği sigortacılık olan ancak eşimin iş durumundan dolayı sonradan ev hanımlığına geçiş yapanlardanım. Ama asla sadece bir ev hanımı olarak kalmadım geriye değil hep ileriye baktım ve bakıyorum…
İki oğlumla vakit geçirmeyi ve onlardan bilgi olarak hep önde olmayı sevdiğim için araştırmacı bir yapım var.Mental aritmetik ve zeka oyunları eğitmenliğine bu şekilde bulaştım ve severek devam ediyorum. Gezmeyi fotoğraf çekmeyi ve yaşamayı sevdiğim için elimden geldiğince hayatı güzelleştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Niğde Doğader üyesim.
www.lerzankaradan.com isimli blogumu yönetiyorum. Bundan sonra Çarşamba günleri sizlerle Bloggerlar Paylaşıyor çatısı altında buluşacağım.
Herkese Sevgiler

Web sitesi: