17/02/2016 Ankara

Güzel bir başlangıç için hitap bulamıyorum.

Yarınki yazımı hazırlamaya çalışırken duyduğum haberle yeniden tüylerim diken diken.

Yazımı yazmaktan vazgeçtim ve duygularımı dile getirmeye, içimde oluşan öfkeden bahsetmek istedim.

Doğdum terör, büyüdüm terör, yaşlanıyorum hala terör.

Yine bomba haberi, yine ölüm var memleketimde. Saat tam haber saati ve ben olanları öğrenemiyorum bile. Niye? Çünkü yayın yasağı gelmiş. olanları Twitter’dan takip etmeye bilgi almaya çalışıyorum. Oda birazdan ya kapatılır ya da  sınırlandırılır.

Bıktım. Hemen her gün aldığım kötü haberlerden usandım. Sırf kötü haberler almamak için haberlere hiç bakmıyorum. Sosyal medyadan takip ettiğim kadar yine de memleketimde olanları biliyorum.

Yine bombalı saldırı. Yine ölenler. Daha ne kadar can verilecek bu memlekette. Daha ne kadar çok bomba patlayacak ve ateşler düştüğü yerleri yakacak. Üzülüyorum…

İçim yangın yeri. Öfke, öç alma, sinir, intikam. Hepsi şu an kalbimde. Benim elimde olsa yakıp dökeceğim bu yapanları, yaptıranları. Cezalarını kendim vereceğim.

Artık bitsin istiyorum. Artık yeter demek istiyorum. Artık oğullarımız gönül rahatlığı ile askerlik vazifelerini yapsın istiyorum. Artık bu memlekette huzur ve güzel bir yaşam olsun istiyorum.

Biz bugün, tarafsız paylaşımımızı memleketimizde yaşanan acı olayların bitmesini isteyerek, duygu ve düşüncelerimizi yazarak yayın yapmak istiyoruz.

Biz Blogger Paylaşıyor Ekibi olarak, yaralarımıza Allah’tan şifa, ölen şehitlerimize rahmet, ailelerine de baş sağlığı diliyoruz.

Yine memleketimin başı sağ olsun. Yine vatan sağ olsun.

terorulanetliyoruz-vatan-bolunmez1

Esra  Hanedan

 • ” Can Yanıyor Hayat Bitiyor”
  Bugün 17 Şubat 2016. Ankara akşam iş çıkış saatinde haince pusu kurulup kana boğulan şehir oldu. Her gün uyandığımızda acaba hangi şehir kana bulanacak diye düşünmek bir milletin korku dolu rüyası oldu.
  Elleri, ayakları, düşünceleri, zerre kadar mantığı olmayan bu zihniyetlerin her biri paramparça olsun demekten başka birşey gelmiyor elimizden. Can yanıyor hayatlar bitiyor. Şuan bu saatlerde evine ateş düşmüş olan her bir vatandaşımıza Allah’ tan yardım istemekten başka yapacak bişeyimiz yok.
  Hangi kelimeyi kullansam ki hangi cümleyi sıralasam ki bilemiyorum. şuan için acıyor. Terör lanetinden hayatını kaybedenlere ve onların ailelerine Rabbimden sabır diliyorum. Tüm yurdum bir sınavdan mı geçiyor? yetmedi mi daha yapılanlar.
  Can bu ya…Bir insan herhangi bir canlıya bile kıyamazken şimdi insanları katlediyorlar. Terör denen illet git artık. Kan ile beslenen bu lanete dur deyin artık. Her gün haberlerde şehit haberleri ve terör haberleri. Biz bu vatanda beraber yaşarken kavga, kan,şiddet ve canilik görmek istemezken neden bizi böyle birbirimize düşürüyorsunuz. Dışarıdan kaynaklı hain planlar yapılarak bu ülkeyi bölmek isteyen her türlü zihniyeti kınıyorum.
   
  Tüm Ankara ve Türkiye’nin başı sağ olsun. Elbet birgün bitecektir bu zulüm elbet bunları yapanların cezalandırılacağı günde olacaktır. Tez zamanda içimizi, yüreğimizi ve bizleri yakan herkesin cezalandırılması dileğiyle…. Başın sağ olsun Türkiyem….

İlknur Şahin 

 • Bir ölümün milyonlarca insanın canını acıttığı bu zor günlerde, ölen insanlarımızın yakınlarının başı sağ olsun. Umarım ki bir gün bu terör biter ve daha fazla insan zarar görmez. Herkese Allah’tan sabır diliyorum.

Lerzan Kara

 • 17 Şubat 2016 da Ankara’da yapılan kanlı terör olaylarını kınıyorum. Ölenlere Rahmet hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim güzel Vatanımızı bölmek isteyenlere fırsat vermesin inşallah. Allah bir daha kimseye böyle kötü bir gün böyle büyük acılar yaşatmasın. Birliğimizi bozmaya çalışan kim olursa olsun inşallah planları kendine dönsün.

Yasemin Özer

 •  Ülkemizde yaşanan bu acı olayı kınıyorum, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum, inşallah  ülkemizde huzur, barış ve güzelliklerle dolu şeyler olur artık.. Üzgünüm artık sözler bile yetmiyor teselli etmeye..

Selma Özdemir 

 • Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum,  yakınlarının başı sağ olsun umarım bu terör son bulur.

Çiğdem Kesik

 • Evet terörü bir kez daha lanetliyoruz. Ölmesin artık hiç kimse. Huzur istiyoruz, mutlu olmak istiyoruz.
  Artık askerimin, polisimin kısacası insanların ölmesini istemiyorum. Haberlerde bu olayları görmek ve vermek istemiyorum. Yetmedi mi artık. Onların aileleri ne durumdalar düşünmek dahi istemiyorum, içim yanıyor. Bitsin artık… Ölenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1163 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com