AHMAD TEA Çay İncelemesi

ahmad_tea_yesilcay

Merhaba,

Yılbaşında yazarı olduğum Biricik Dünyam kadın ve yaşam portalının yeni yıl etkinliğine davetliydim biliyorsunuz. O gün ile ilgili  kendi web sitemdeki yazım için Tık Tık

O gün bazı sponsor firmalar bizi yalnız bırakmamıştı. Bunlardan biri de daha önce tanımadığım ama tadını eşim ve tüm misafirlerim çok beğenince araştırdığım Ahmad Tea markasıydı. Hatta benim kolay kolay hiç bir şeyi beğenmeyen kayınpederim bile bu çayı çok beğendi 🙂

AHMAD TEA

Ahmad Tea aslen bir İngiliz markası. Dört kuşak boyunca çay yetiştirme ve harmanlama ile deneyim kazanmış bir İngiliz aile şirketi. İngiltere’de günlük yaşamın kalbi olan çay içme alışkanlığı ile en iyi kalite çayı yetiştirmek için yola çıkmış. Piyasaya ise 1986 yılında giriş yapmış. İnstagram paylaşımı yapınca yurt dışında yaşayan arkadaşlarımdan çok sevildiğini ve beğenildiğini öğrendim.

Ahmad Tea, İngiltere’de kurulduğunda, insanların her gün hoşlanabileceği ayrıcalıklı bir sıcak içecek arzuladıklarını hissetmiş ve İlk ekim alanlarının ve ortaklarının seçimi, ilk harman ve hatta erken paketleme yöntemi bu gereksinimi karşılamaya yönelik duyulan bağlılıktan gelmekteymiş.

Güzel ve değişik hediye paketleri, zarif kavanozlar ve göz alıcı küçük çay kutularını kullanarak, yani çayı değişik şekillerde sunarak önemini vurgulayan ilk şirketlerden biri olmuş. Şu an 6 kıta üzerinde 70 ülkeye ihraç edilmekte olan ürün, çok sevilerek tüketiliyor.


Ürünlerini, Macro centerlarda, Metro Gross marketlerde ve seçkin migroslarda bulabiliyorsunuz. Online satış noktaları da var. Aşağıdaki resimde linkleri bulabilirsiniz.


AHMAD TEA
Ürünlerine gelince, English Breakfast, Earl Grey, Green Tea ve Ceylon Tea. İçine katacağınız lezzetlerle, lezzetine lezzet katabilirsiniz. 
AHMAD TEA
Ahmad Tea çay demleme ile ilgili bu ipucunu sayfalarında buldum. Sizinle paylaşmadan geçmek istemem 🙂
AHMAD TEA
Eşim için sabahları Ahmad Tea Earl Grey içmek vazgeçilmez oldu. İnternet arama sonuçlarında meyve çayları ve detoks çayı da var ama Türkiye’de bulamadım onları. Umarım bizim ülkemize de gelir yakında.
Peki siz çayı nasıl seviyorsunuz?
Sevgiler
Şafak
Not: Resimlerin bazıları webden alıntıdır.
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 2489 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 2 yorum “”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu

Yazar Hakkında

(115 yazısı var )

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben.
Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim.
41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :)
Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım.
Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum.
Bu sitede sizinle olmak hep hayalini kurduğum şeylerden biriydi. Hayallere kavuşmak kimi mutlu etmez ki. Sizler tarafından beğenilip sevilen bir site olmayı başardığımız günün gelmesini iple çekiyorum.
Sevgilerimle
Şafak

Web sitesi: http://www.safagindunyasi.com