Anavarza Bal-Stamina

Merhabalar

Mevsim değişikliği sebebiyle etrafımızdaki herkes hasta. Benim de çocuklarım geçen haftalarda hastaydılar ve çok şükür hafif atlattılar. Ben bugün hasta olmadan önce kullanabileceğimiz , vücut direncini arttıran Arı Sütü-Propolis-Polen karışımı olan Anavarza Bal Stamina’dan bahsetmek istiyorum.

super-mix-krem-bal-polen-arisutu-propolis-10_b

Aslında ben bu balı markette gördüğümde içindeki propolis yüzünden satın almıştım. Çünkü propolisin faydaları ile ilgili çok sayıda yazı okumuştum. Ama polen ve arı sütününde çok faydaları olduğunu öğrendim.

Propolis, arıların bal yaparken kovanlarını dış etkenlerden ve mikroorganizmalardan korumak için çeşitli bitkilerden topladıkları reçinemsi bir karışım. Bugüne kadar bilinen en güçlü doğal antibiyotik. Bağışıklık sistemini güçlendirme, anti bakteriyel, anti fungal(mantar), antiviral,antiseptik ve ateş düşürücü özellikleri var. Televizyonda izlediğim bir uzman propolisin özellikle mevsim geçişlerinde kullanılmasını tavsiye ediyor. Vücut direncini arttırması özelliğinden dolayı. Ben çocuklarım ve kendim için sonbaharda ve kış aylarında gün aşırı olacak şekilde 1 çay kaşığı kullanıyorum. Çok sık kullanılmasına ve çok miktarda kullanılmasına gerek yok. 1 çay kaşığı yeterli oluyor. Bu tabi benim kullanım şeklim ve yaklaşık 3 yıldır da faydasını görüyorum.

Arı sütü, işçi arıların kraliçe arıyı beslemek için yaptıkları besin değeri çok yüksek bir bal emisyonu. Hücre yenileyici ve onarıcı etkisi var.

Polen, arıların beslenmesinde ve bal yapmasına yarayan çiçek tozları. Özellikle çocukların gelişimine rol oynuyor.

20161013_231950Faydaları saymakla bitmeyen propolis, arı sütü ve polen üçlüsünü Anavarza Bal krem bal haline getirmiş. Aktardan toz halde propolis alarak balla karıştırıp çocuklara vermeyi düşünürken bu karışımı görünce “Anavarza zaten benim için karıştırmış” diye düşünerek aldım.

Genelde tüm marketlerde var diye biliyorum. Fiyatı 32-36 TL civarında. Çok uzun süre kullanabiliyorsunuz. Mesela biz en fazla 2 kavanoz kullanıyoruz sonbahar ve kış aylarında , ama 3 kişi kullanıyoruz. Tadı hiç güzel değil yalnız bunu belirteyim. Çocuklar biraz zor yiyorlar ama ne yapalım faydalı:)

Sonuç olarak belirtmek istediğim bir şey var. Besin takviyesi gibi şeyleri tavsiye etmeyi çok sevmiyorum ama bize faydalı olduğu için paylaşmak istedim. Besinlere karşı her insan farklı tepki verebiliyor. Mesela bala allerjisi olanlar olabilir. Yada propolise veya içeriğindeki başka bir maddeye. Onun içinde diyorum ki “kullanmadan önce doktorunuza danışın lütfen”.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 27 Ortalama: 2.8]

Toplam Ziyaret: 2489 ,
Beğen & Paylaş:

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirKadriye Koba

Yazar Hakkında

(84 yazısı var )

Arda ve Ezgi’nin annesi, Ankara’da yaşayan bir Bursa’lı, yay burcu bir Psikolojik Danışman. Gezmeyi okumayı yeni şeyler denemeyi çok severim. Genelde pozitif, arkadaş canlısıyım. Yeni insanlar tanımaya bayılırım. Ama bu hayatta en çok anne olmayı sevdim. Çocuklarımla birlikte olmayı çok seviyorum. Onlarla çok eğleniyoruz.

İnsanların özellikle de kadınların kendilerini daha çok sevmelerine yardımcı olmak gibi kendimce bir misyonum var. Kadınların kendi değerlerinin farkında olmadıklarını ve bu yüzden mutlu olamadıklarını düşünüyorum. Kendini sevmekle başlar her şey. Önce kendini sevmelisin ki başkalarını da sevebilesin. Ve bugün kü ortamda en çok ihtiyacımız olan şeyin sevgi olduğunu düşünüyorum.

Bir ailede kadın iyiyse o ailenin diğer fertleri de iyi. Ama kadın sorun yaşıyorsa o aile sorunlu oluyor. Hele ki çocuklar üzerinde annelerinin etkileri inanılmaz. Bu yüzden önce biz kadınlar mutlu olmalı ve kendimizi sevmeliyiz ki mutluluk saçabilelim. Bu gibi düşüncelerle www.bizkimizkadiniz.blogspot.com ‘u açtım ve bir süredir burada yazıyorum.,Kadın olmak sadece zayıf olmak, güzel olmak, makyaj, moda, kozmetik gibi şeyler değil. Onlarda önemli tabi ama kişisel gelişimimiz de çok önemli.
Bundan sonra bu sayfalarda sizlerle buluşup deneyimlerimi paylaşacak olmak benim için mutluluk verici.
Sevgilerimle…….

Web sitesi: http://bizkimizkadiniz.blogspot.com.tr/