Anavarza Bal-Stamina

Merhabalar

Mevsim değişikliği sebebiyle etrafımızdaki herkes hasta. Benim de çocuklarım geçen haftalarda hastaydılar ve çok şükür hafif atlattılar. Ben bugün hasta olmadan önce kullanabileceğimiz , vücut direncini arttıran Arı Sütü-Propolis-Polen karışımı olan Anavarza Bal Stamina’dan bahsetmek istiyorum.

super-mix-krem-bal-polen-arisutu-propolis-10_b

Aslında ben bu balı markette gördüğümde içindeki propolis yüzünden satın almıştım. Çünkü propolisin faydaları ile ilgili çok sayıda yazı okumuştum. Ama polen ve arı sütününde çok faydaları olduğunu öğrendim.

Propolis, arıların bal yaparken kovanlarını dış etkenlerden ve mikroorganizmalardan korumak için çeşitli bitkilerden topladıkları reçinemsi bir karışım. Bugüne kadar bilinen en güçlü doğal antibiyotik. Bağışıklık sistemini güçlendirme, anti bakteriyel, anti fungal(mantar), antiviral,antiseptik ve ateş düşürücü özellikleri var. Televizyonda izlediğim bir uzman propolisin özellikle mevsim geçişlerinde kullanılmasını tavsiye ediyor. Vücut direncini arttırması özelliğinden dolayı. Ben çocuklarım ve kendim için sonbaharda ve kış aylarında gün aşırı olacak şekilde 1 çay kaşığı kullanıyorum. Çok sık kullanılmasına ve çok miktarda kullanılmasına gerek yok. 1 çay kaşığı yeterli oluyor. Bu tabi benim kullanım şeklim ve yaklaşık 3 yıldır da faydasını görüyorum.

Arı sütü, işçi arıların kraliçe arıyı beslemek için yaptıkları besin değeri çok yüksek bir bal emisyonu. Hücre yenileyici ve onarıcı etkisi var.

Polen, arıların beslenmesinde ve bal yapmasına yarayan çiçek tozları. Özellikle çocukların gelişimine rol oynuyor.

20161013_231950Faydaları saymakla bitmeyen propolis, arı sütü ve polen üçlüsünü Anavarza Bal krem bal haline getirmiş. Aktardan toz halde propolis alarak balla karıştırıp çocuklara vermeyi düşünürken bu karışımı görünce “Anavarza zaten benim için karıştırmış” diye düşünerek aldım.

Genelde tüm marketlerde var diye biliyorum. Fiyatı 32-36 TL civarında. Çok uzun süre kullanabiliyorsunuz. Mesela biz en fazla 2 kavanoz kullanıyoruz sonbahar ve kış aylarında , ama 3 kişi kullanıyoruz. Tadı hiç güzel değil yalnız bunu belirteyim. Çocuklar biraz zor yiyorlar ama ne yapalım faydalı:)

Sonuç olarak belirtmek istediğim bir şey var. Besin takviyesi gibi şeyleri tavsiye etmeyi çok sevmiyorum ama bize faydalı olduğu için paylaşmak istedim. Besinlere karşı her insan farklı tepki verebiliyor. Mesela bala allerjisi olanlar olabilir. Yada propolise veya içeriğindeki başka bir maddeye. Onun içinde diyorum ki “kullanmadan önce doktorunuza danışın lütfen”.

Toplam Ziyaret: 2895 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 27 Ortalama: 2.8]

One thought on “Anavarza Bal-Stamina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir