Arabalar (Cars) 3

Merhaba

Okulların kapanması ile birlikte vizyona giren Arabalar 3 uzun zamandır bekleyen Berke ile ben sinemanın yolunu tuttuk.

Oğlum fena şimşek hayranı. Bu yaşa kadar onunla büyüdü diyebilirim. Kaç defa seyrettik, o tek seyretti inanın bilmiyorum. Evde bir  o kadar da arabası, gömleği, kalemliği, silgisi var.

Uzun bir süre üzerinden çıkarmadığı  gömleği neredeyse parçalanacaktı. Neyse ki Berke büyüdü de gömlek olmadı.  Arabalar 3 filminin vizyona gireceğini öğrendiğimizde sabırsızlıkla tarihin gelmesini bekledik. Film cuma günü vizyona girdi. Biz pazar sinemadaydık.

Arabalar 3

“Ben Hızım” diyen Şimşek McQueen yeni macerasını seyre daldık.

Şimşek McQueen Arabalar 3’te daha bir büyümüş, daha olgunlaşmış ve mütevazi bir kimlikle karşımıza çıkıyor. Piston Kupasını o veya diğer arkadaşları da kazansa hep mutlu, hep alçakgönüllü. Seyredenler hatırlayacaktır. Birincisinde çok şımarık olan Şimşek McQueen, ikinci bölümde daha da büyüyordu. Son filmimizde de çok sempatik olarak karşımıza çıkıyor.

McQueen, yine yarışlara devam ederken yeni bir çaylak çıkıyor ve hızı ile şimşeği geçiyor. Şimşeğin yenilmesi ile basın ve herkes yeni çaylağı konuşur oluyor. Bu duruma oldukça üzülen Şimşek hırs yapıyor ve çaylağı geçmek isterken feci bir kaza geçiriyor.

Tekrar sahalarda olmak için uzun bir eğitim sürecine ihtiyacı olan Şimşek’e  genç yarış teknisyeni Cruz Ramirez eşlik etmeye başlıyor. Bu eğitim sürecinde Ramirez ve Şimşek bir kaç deneme yaparak tecrübe edinmeye, eski eğitmeni merhum Hudson Hornet’in anılarına ve onun arkadaşlarına ihtiyaçları vardır. Beraber çıktıkları bu yolda Piston Kupası’nı almak ve yeniden şampiyon olmak için çok çalışıyorlar.

Şimşek katıldığı son Piston Kupası’nda bize büyük bir sürpriz yapıyor.

Devamı öğrenmek için hadi sinema solanlarına.

Arabalar 3  filmi ile ilgili hissettiklerime gelince;  son derece güzel görsellerin olmasının yanında, seçilen müzikler de oldukça başarılıydı. Diğer filmlerdeki mizahları bu son film bulamadım. Daha çok duygusaldı. Mayter ile McQueen eğlenceli çekişmelerini daha çok seyretmek isterdim.Arabalar 3 son filminde daha farklı duygulara yer vermiş. Biraz ders niteliğindeydi. Çok da başarılı olmuş.

Berke’de son derece keyifle izledi ve film çıkışında hissettiklerini bana bir güzel anlattı. Reklamını her gördüğünde yeniden anlatmaya devam ediyor.

Şimşek McQueen
Arabalar3

Kendi adıma konuşmak gerekirse bence en güzeli Arabalar 2’ydi. Onda heyecan başkaydı:)

Seyredenler ve seyretmek isteyenler neler hissettiniz yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sevgiler

Elmas

 

Toplam Ziyaret: 1408 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir