Arabalar (Cars) 3

Merhaba

Okulların kapanması ile birlikte vizyona giren Arabalar 3 uzun zamandır bekleyen Berke ile ben sinemanın yolunu tuttuk.

Oğlum fena şimşek hayranı. Bu yaşa kadar onunla büyüdü diyebilirim. Kaç defa seyrettik, o tek seyretti inanın bilmiyorum. Evde bir  o kadar da arabası, gömleği, kalemliği, silgisi var.

Uzun bir süre üzerinden çıkarmadığı  gömleği neredeyse parçalanacaktı. Neyse ki Berke büyüdü de gömlek olmadı.  Arabalar 3 filminin vizyona gireceğini öğrendiğimizde sabırsızlıkla tarihin gelmesini bekledik. Film cuma günü vizyona girdi. Biz pazar sinemadaydık.

Arabalar 3

“Ben Hızım” diyen Şimşek McQueen yeni macerasını seyre daldık.

Şimşek McQueen Arabalar 3’te daha bir büyümüş, daha olgunlaşmış ve mütevazi bir kimlikle karşımıza çıkıyor. Piston Kupasını o veya diğer arkadaşları da kazansa hep mutlu, hep alçakgönüllü. Seyredenler hatırlayacaktır. Birincisinde çok şımarık olan Şimşek McQueen, ikinci bölümde daha da büyüyordu. Son filmimizde de çok sempatik olarak karşımıza çıkıyor.

McQueen, yine yarışlara devam ederken yeni bir çaylak çıkıyor ve hızı ile şimşeği geçiyor. Şimşeğin yenilmesi ile basın ve herkes yeni çaylağı konuşur oluyor. Bu duruma oldukça üzülen Şimşek hırs yapıyor ve çaylağı geçmek isterken feci bir kaza geçiriyor.

Tekrar sahalarda olmak için uzun bir eğitim sürecine ihtiyacı olan Şimşek’e  genç yarış teknisyeni Cruz Ramirez eşlik etmeye başlıyor. Bu eğitim sürecinde Ramirez ve Şimşek bir kaç deneme yaparak tecrübe edinmeye, eski eğitmeni merhum Hudson Hornet’in anılarına ve onun arkadaşlarına ihtiyaçları vardır. Beraber çıktıkları bu yolda Piston Kupası’nı almak ve yeniden şampiyon olmak için çok çalışıyorlar.

Şimşek katıldığı son Piston Kupası’nda bize büyük bir sürpriz yapıyor.

Devamı öğrenmek için hadi sinema solanlarına.

Arabalar 3  filmi ile ilgili hissettiklerime gelince;  son derece güzel görsellerin olmasının yanında, seçilen müzikler de oldukça başarılıydı. Diğer filmlerdeki mizahları bu son film bulamadım. Daha çok duygusaldı. Mayter ile McQueen eğlenceli çekişmelerini daha çok seyretmek isterdim.Arabalar 3 son filminde daha farklı duygulara yer vermiş. Biraz ders niteliğindeydi. Çok da başarılı olmuş.

Berke’de son derece keyifle izledi ve film çıkışında hissettiklerini bana bir güzel anlattı. Reklamını her gördüğünde yeniden anlatmaya devam ediyor.

Şimşek McQueen
Arabalar3

Kendi adıma konuşmak gerekirse bence en güzeli Arabalar 2’ydi. Onda heyecan başkaydı:)

Seyredenler ve seyretmek isteyenler neler hissettiniz yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sevgiler

Elmas

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1399 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com