Termal Su Sevmeyen Var Mı?

Merhaba ,

Aramızda termal su kavramını duymayan kalmamıştır belki de. Peki ben termal su ile nasıl tanıştım?

Küçüklüğümden beri kaplıcalara düşkünlüğüm vardır. Ilıcalara gitmekten, orada türlü türlü hastalıklara  şifa olduğu söylenen sulardan içmekten büyük zevk alırdım. Sonra sonra maden suyunun cilt güzelliğine olan faydasını duyar olduk. Artık yerin altından çıkan doğal kaynak sulara karşı bende büyük bir güven oluştu.

Sabah ve akşam maden suları ile yüzümü durulamaya çalıştım ama tembel bünyeme biraz zor geliyor idi bu. Bir kozmetik markette Sarıkız maden suyunu metal sprey şişede görür görmez mutluluktan ne yapacağımı şaşırdım. Uzun süre Sarıkız markasının bu ürününü kullandım. Arada Lush, Yves Rocher, Mac, Loccitane gibi çeşitli markalarda yüz için olan ferahlatıcı spreyleri de alıyor deniyor ama dönüp dolaşıp sade içeriği nedeni ile maden suyumu seçiyor idim.

Açıkcası Sarıkız maden suyumdan çok memnun iken nasıl oldu anlamadım ‘Avene Termal Su’ ile tanıştım. Zaten yerin dibinden çıkması bile bana yeterli iken kendimi bir eczaneye koşarken buldum. En büyük boy  termal su ile eczaneden ayrıldım.

avene
Avene Termal Su

Avene Termal Suyun içinden tanıtım amaçlı kitapçık çıkıyor nerdeyse.Hangi amaçlarla kullanılır diye bahsediyor. Benim asıl alma sebebim yatıştırıcı özelliği. Evet termal suların yatıştırma özelliği var. Herhangi bir tahriş sonrası kızaran cilde uygulandığında yatıştırıcı özelliği devreye giriyormuş. Yıllarca kırmızı yanaklarımdan şikayetçi ben, bu ürünü tam da bu sebeple aldım ve tam da işime çok yaradı. Cildime gözle görülür verdiği dirilik ve esneklik de cabası. Çok kuru cildime rahatlık hissi verdi.

Epilasyon, traş sonrası, sinek ısırığı, sıcaktan bunalma, bi ateş basma vb. pek çok durumda elimin altında bulundurmakla kalmıyorum. Sabah uyanır uyanmaz, gün içinde aklıma geldikçe, akşam cilt temizliği sonrası fıs fıs fıs sıkıyorum.

avenesık
Avene Termal Su

Ben termal suları buzdolabında saklamıyorum, hep unutuyorum. Ama buzdolabında saklayıp kullanmanızı tavsiye ederim. Hele yazın dolaptan alıp sıkmak nasıl zevkli anlatamam. Ufak bir pamuğu bol termal su ile ıslatıp kapalı gözlerimizin üzerinde beş  on dakika bekletmek ya da aynı işlemi büyük bir kağıt havlu ile yüzümüz için yapmak yaz kış cildimize çok iyi gelecektir diye düşünüyorum.

Termal sular hakkında söylenen bunca iyi şeyden sonra herkese iyi gelecek diye bir kaide yok elbette.

avene içerik
Avene Termal Su

Sonuçta bu sular  içinde mineraller de var. Kimsede rastlamadım ama bu alerjik bir duruma sebep olmayacak anlamına gelmiyor sanırım. Yine de içerik kısmını kontrol etmekte yarar var.

Ben, size bugün ilk göz ağrım Avene ile Merhaba dedim. La Roche Posay’ de yatıştırma konusunda çok sevdiğim bir ürün. Vichy, Uriage gibi markaları da kullandım ve beğendim. Ancak uygun fiyatı ve büyük boy avantajı ile Avene tercihim. 300 ml’lik ebat başka markada bulamadım. En fazla 150 ml buldum Avene dışındaki markalarda. Çok sık kullanımda bile rahat 3 ay yetiyor bana bu termal sular.

aveneyuz
Avene Termal Su

Hadi gelin size de biraz sıkayım. Çok eğlenceli.

Haftaya salı görüşmek üzere hoşçakalın.

Toplam Ziyaret: 2477 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 2 Ortalama: 1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir