Asus Zenfone 2 “maalesef sistem arayüzü durdu” hatası

Bu sabah telefonuma yeni gelen güncelleme paketini daha önce sorun yaşamadığım için hızlıca yüklemeye karar verdim.

O da ne ! Hata mesajı 🙁

Maalesef com.android.systemui işlemi durdu”  hatası veriyor, ardından tek seçenek olan “Tamam” düğmesine tıklayınca da “Maalesef Sist Arayüzü durdu.” mesajı geliyor. Yine tek seçenek “Tamam”.  Tamam düğmesine tıklıyorsunuz ama yine aynı mesaj  “Maalesef Sist Arayüzü durdu.” geliyor. Ve yine tek seçenek var “Tamam”. Tamam düğmesine bastığınız sürece bu kısır döngü devam ediyor.

Akıllı telefonunuzu tekrar başlatsanız da, kapatıp açsanız da durum değişmiyor.

SAKIN PANİK YAPMAYIN !

Bu yeni güncellemede pil %20’nin altına düştüğünde oluşan bir sorun. Bu nedenle şarja taktığınızda veya bilgisayarınıza usb kablo ile bağladığınızda sorun çözülüyor. Bu sorunun yaşamamak için pil şarjının %20’nin üzerine çıkması gerekli. Ancak sorunun çözümü için Asus’un acil bir güncelleme çıkartması gerekli.

GÜNCELLEMEDEN ÖNCE YAPMANIZ GEREKENLER!

Siz siz olun son güncelleme paketini anında yüklemeyin, üzerinden 1 hafta geçsin, sorun olmadığı yönünde üretici web sayfasında yorumları okuyun. Bu arada ne olur olmaz, yedeklerinizi alın. Fotoğraflarınız, videolarınız, mesajlarınız, whatsapp ve benzeri uygulamalarınızın verileri, rehberiniz, notlarınız… Hepsinin sizde bir yedeği olsun. Yedek bilgilerinizi dropbox hesabında tutabilirsiniz. Hemen aşağıdaki linke tıklayıp kendinize ücretsiz yedekleme alanı hesabı yaratabilirsiniz.

Ücretsiz 2 GB Dropbox hesabı için linke tıklayınız !

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 3 Ortalama: 2.7]

Toplam Ziyaret: 8789 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirYazar Hakkında

(23 yazısı var )

Her şeyden kıymeti 2 oğlum Ege ve Efe Deniz, en büyük destekçim biricik eşim Şafak ve ben hayatımıza olanca hızımızla devam ederken sizlere benden ve bizden bir şeyler verebilirsem ve sizin hayatınızda da fark yaratabilirsem (birkaç kişi bile yeterli) bu site için yaptığım çalışmalar ve zaman boşa gitmeyecek diye düşünüyorum.

1972 Salihli doğumluyum. Burçlara göre bakarsanız bir ikizlerim. Sınırsız hayal gücüm, hiç bir zaman büyümek istemeyen, her zaman eğlenecek bir şeyler bulan, hayata hep pozitif yanından bakan, yetenekli ve eğlenceli biraz da sıra dışıyım. Kimseye merhaba demekten çekinmem.

Aklıma hep yıllarca önce gittiğim Denizliler günü geliyor. Kapıda herkesi hoşgeldin diye karşılamış, çılgınlar gibi pistte dans etmiş, Denizli şivesi ile konuklarla sohbet etmiş, sonra da kapıda gelecek sene görüşmek üzere diye uğurlamıştım. inanın çok eğlenceliydi. :)

“Kimi yere baktı yerdeki çamuru gördü, kimi göğe baktı gökteki yıldızı gördü”

Hep gökteki yıldızları görmeyi tercih ederim. Çamuru herkes görür, önemli olan zor anlarda bile umut dolu olmak. İnsanlara her zaman daha iyisine layık olduklarını anlatır, kendi potansiyellerini keşfetmeleri konusunda onları yüreklendiririm.

94 Deniz Harp Okulundan elektronik mühendisi olarak mezun oldum. 5 yıl sonra da üsteğmenlikten istifa ettim. Sonrasında hep bilişim ve teknoloji şirketlerinde çalıştım.

İş alanım donanım, yazılım, eğitim, sistem, network… Birçok kimsenin bilmediği bir sürü terimle teknoloji içinde boğulmadan iş hayatına devam ediyorum.

Ölü zamanlarını yatırım aracı olarak kullanarak tüketim organizasyonu kuruyor, liderlik becerilerini geliştirmek için kişisel gelişim seminerlerine katılıyorum.

Burada da öncelikli olarak iş hayatım nedeni ile tecrübe ettiğim ürünleri sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Tüketici olarak yaşadığım güzel ve üzücü olayları sizlerle paylaşacağım. Hep birlikte sorunlara çözüm arayıp, bulacağız.

Sorunsuz teknoloji için geri bildirim çok önemli.

Sevgiyle kalın :)

Alp Tolga

Web sitesi: http://www.nettowork.com