Asus Zenfone 2 “maalesef sistem arayüzü durdu” hatası

Bu sabah telefonuma yeni gelen güncelleme paketini daha önce sorun yaşamadığım için hızlıca yüklemeye karar verdim.

O da ne ! Hata mesajı 🙁

Maalesef com.android.systemui işlemi durdu”  hatası veriyor, ardından tek seçenek olan “Tamam” düğmesine tıklayınca da “Maalesef Sist Arayüzü durdu.” mesajı geliyor. Yine tek seçenek “Tamam”.  Tamam düğmesine tıklıyorsunuz ama yine aynı mesaj  “Maalesef Sist Arayüzü durdu.” geliyor. Ve yine tek seçenek var “Tamam”. Tamam düğmesine bastığınız sürece bu kısır döngü devam ediyor.

Akıllı telefonunuzu tekrar başlatsanız da, kapatıp açsanız da durum değişmiyor.

SAKIN PANİK YAPMAYIN !

Bu yeni güncellemede pil %20’nin altına düştüğünde oluşan bir sorun. Bu nedenle şarja taktığınızda veya bilgisayarınıza usb kablo ile bağladığınızda sorun çözülüyor. Bu sorunun yaşamamak için pil şarjının %20’nin üzerine çıkması gerekli. Ancak sorunun çözümü için Asus’un acil bir güncelleme çıkartması gerekli.

GÜNCELLEMEDEN ÖNCE YAPMANIZ GEREKENLER!

Siz siz olun son güncelleme paketini anında yüklemeyin, üzerinden 1 hafta geçsin, sorun olmadığı yönünde üretici web sayfasında yorumları okuyun. Bu arada ne olur olmaz, yedeklerinizi alın. Fotoğraflarınız, videolarınız, mesajlarınız, whatsapp ve benzeri uygulamalarınızın verileri, rehberiniz, notlarınız… Hepsinin sizde bir yedeği olsun. Yedek bilgilerinizi dropbox hesabında tutabilirsiniz. Hemen aşağıdaki linke tıklayıp kendinize ücretsiz yedekleme alanı hesabı yaratabilirsiniz.

Ücretsiz 2 GB Dropbox hesabı için linke tıklayınız !

Toplam Ziyaret: 8824 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 3 Ortalama: 2.7]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir