Atıştırmalık&Ülker Altınbaşak Mini

Merhabalar

Bu hafta abur cubur seven benim son zamanlarda severek tükettiğim bir atıştırmalık olan, Ülker Altınbaşak Yulaflı kepekli mini krakerden bahsetmek istiyorum.

Ben yoğun çalıştığımdan mutlaka öğleden sonraları abur cubur tüketmekten vazgeçmeyen birisiyim. Tercihim genelde şekerli büsküviler ve çikolatadan yana.

Ama zaman zaman kendime kızar ve baktım şekerli yiyecekler bana kilo aldırıyor, hemen yan çizerek diyet ürünlerine kayarım.

Altınbaşak’ın normal krakerini  kahvaltı yapmadığım zamanlarda kullanıyordum. Geçen gün markette alışveriş yaparken bu mini krakerleri gördüm ve bir kaç paket aldım.

Ülker Altınbaşak Mini
Ülker Altınbaşak Mini

Hemen denemeye başladım. Krakerler  büskivisine göre daha yumuşak ve biraz daha lezzetli. Daha az yağlı ve yerken sizi tıkamıyor.

20151202_154635

Bir paket yedikyen sonra ikincisini açarak onuda yarılamış oldum diyebilirim. Ben son derece severek tükettim. Krakerlerinin yanında mutlaka çay ve su için.

Ayranla da güzel gidiyor 🙂

20151202_154554

Kilo yapıcı ürünler yemektense, açlığınızı bir nebze giderecek hafif  bu tarz atıştırmalıklar yiyebilirsiniz. Bir deneyin sevmezseniz almazsanız. Ben sevdim.

Afiyet olsun

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1606 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com