Avene Emulsion Apaisante Equilibrante -Nemlendirici

İlk yazımla herkese merhaba 🙂

Karma bir cilt yapısına sahipseniz cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanmak zorundasınız. Yağlı ciltler yada sadece kuru ciltler için geliştirilen formüllü ürünler sizlerin pek işine yaramaz. Bende karma cilt yapısına sahip olduğum için temizleme ve bakım ürünlerinde cilt tipime uygun ürünler seçmeye özen gösteriyorum.

Normal ve karma ciltler için geliştirilmiş bu nemlendirici krem, kış mevsiminde en çok tercih ettiğim ürünler arasında. Avene markası, Fransız menşeili ve dermokozmetik bir marka. Ürünlerin içerisinde termal su bulunuyor. Termal su ciltteki kızarıklık ve hassasiyeti en aza indirmeye yardımcı oluyor.

Nemini kaybetmiş cilt, pul pul dökülür, soyulmaya başlar ve dış etkenlere karşı korunmasız kalır. Sağlıklı cilt yapısının başında iyi temizlenmiş ve iyi nemlendirilmiş cilt bulunur. Benim tercihim bu aralar Avene markasından yana.  

Avene-Emulsion-nemlendirici
Avene Nemlendirici

Krem, losyon kıvamında biraz akışkan bir yapıya sahip. Alışılmış kremlerin dışında koyu kıvamlı değil.  Kış mevsiminde severek kullandığım avene nemlendirici cildimde alerji yapmadı. Hafif yapısıyla cilt tarafından emiliyor, üzerine makyaj yapmak için beklemenize gerek kalmıyor. Bu yönüyle de sevdiğim bir ürün oldu.  

Avene-Emulsion-nemlendirici
Avene Nemlendirici

Cildiniz normal ve karma yapıdaysa bu kremi tavsiye ederim. Dermokozmetik olması ve içerisinde termal su bulunmasıyla cilt sorunlarına yönelik onarıcı etkisiyle sizinde seveceğinize eminim. Temizlenmiş cilde sabah ve akşam olmak üzere uyguluyorum. Canlı ve bir cilt görünümü elde etmek istiyorsanız Avene Emulsion nemlendirici kremi eczanelerden yada dermokozmetik sitelerinden temin edebilirsiniz.

 

Toplam Ziyaret: 1570 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir