Avene Spf 50+ Emülsiyon Güneş Koruyucu

Merhaba, yazın sonlarına yaklaşırken sizlere hoşuma giden Avene Spf 50+ Emülsiyon Güneş Koruyucu ’dan bahsetmek istiyorum. Tabiki sadece yazın kullanmıyoruz güneş ürünlerini. Özellikle beyaz tenli insanların sürekli güneş koruyucu kullanması gerekiyor. Tatil beldesinde olmasam dahi gündüz dışarı çıkacağım zaman nemlendiricinin üzerine mutlaka güneş kremi kullanıyorum. Avene Spf 50+ Emülsiyon Güneş Koruyucu 50 ML tam olarak bunun için üretilmiş bir ürün. Karma ve yağlı ciltlere uyumlu.

Avene Spf 50+ Emülsiyon Güneş Koruyucu 50 ML bize neler vaadediyor ve bunların ne kadarını karşılıyor bir bakalım?

Avene Spf 50+ Emülsiyon Güneş Koruyucu 50 ML


UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma sağlayan özel içeriklere sahiptir.
Güneşten koruyucu kompleksi sayesinde stabildir.
İçeriğindeki Avene Termal Su içeriği sayesinde rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkiye sahiptir.
İz bırakmayan , kremsi zengin yapısı ile normal-karma ciltleri korur, matlaştırır ve nemlendirir.

Paraben içermez.

Suya karşı dayanıklı.

Avene Spf 50+ Emülsiyon Güneş Koruyucu
Avene Spf 50+ Emülsiyon Güneş Koruyucu

Avene Emülsiyon Güneş Koruyucu,  Spf 50+ özelliği sayesinde gerçekten uzun süre koruma sağlıyor. Beyaz tenli, hassas bir cildim olmasına ve öğlen güneşinde 2-3 saat aralıksız kalmama rağmen sıkıntı yaşamadım. Kızarıklık, acıma, kasınma vs. kesinlikle olmadı. Eğer yüzmediyseniz  koruma 4 saat devam ediyor bence. Suya karşı dayanıklı olduğu yazıyor. Evet dayanıklı ama tabi siz sabah sürüp akşama kadar yüzüp kremi yenilemezsiniz, kouyuculuğu kalmaz. Güneşe çıkmadan yarım saat önce sürüp cildimizin emmesini beklemeliyiz. Direk sürüp suya girmek mantıklı değil. Ben 2 saat falan suda kaldıysam çıkınca tekrar sürüyordum. Avene Spf 50+ Emülsiyon Güneş Koruyucu, 50 ML olduğu için sadece yüzüme uyguladım. Vücudum için Avene Güneş Spreyi Spf50+ 200ml kullandım. Karma ve yağlı ciltler için güneş kremleri biraz sıkıntı oluyor fakat artık firmalar faklı cilt tiplerine özel olarak da ürün geliştirdiler.

Yapı olarak bana biraz kıvamlı geldi. Biraz daha hafif formüllü ürünleri daha çok seviyorum. Ciltte ektra bir yağlanma yapmıyor. İlk sürdüğünüzde yağlı gibi gelebilir ama emdiğinde sorun kalmıyor. Pompalı ambalajı hoş, fakat pompanın ağzında kuruyan krem bir sonraki sıkışınızda kuru halde çıkıyor, devamında normal kıvamında geliyor. Bu sevmediğim bir yanı oldu. Parabensiz oluşu ve termal su içermesi yine beni cezbeden tarafı oldu.

Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Tekrar alırmıyım derseniz? Evet alırım. Ama farklı ürünler de deneyip onları sizlerle paylaşmayı seviyorum. Avene ürünlerini eczanelerde ve internet sitelerinde bulabilirsiniz. Ben çok çok uygun bir fiyata 3’lü set olarak 89TL’ye almıştım. Tek fiyatı 45-55 TL civarında bulabilirsiniz.

Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Toplam Ziyaret: 1071 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 4 Ortalama: 1.8]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir