AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu İncelemesi

Sonunda güneşli günler geldi. Bu yüzden de güneş koruyucularımız ortaya çıkmaya başladı. Ben sadece deniz kenarında değil günlük hayatımda da sürekli olarak güneş korucu kullanıyorum. Cildim açık tonlu, hassas, atopik, güneşe karşı reaksiyon gösteriyor.  

Son 2 yıldır severek kullandığım, AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu

AVENE-Spray-50+
AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu

200ML Pompalı bir şişesi var. Açıldıktan sonra 12 ay kullanılabiliyor. Ben kullanmadığım süre içerisinde buzdolabında saklıyorum. Dışarıya çıkmadan en az yarım saat önce güneş görebilecek kollarıma, boynuma uyguluyorum. Aslında yüz içinde uygundur deniliyor ancak, yüz için üretilen özel kremler kullanmayı tercih ediyorum.

AVENE-Spray-50+-Güneş Koruyucu-şişesi
AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu

Yapısı, kremsi. Sürüldükten sonra o hep şikayet ettiğimiz bembeyaz görünüm vermiyor AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu

Ayrıca yapışkan bir his de oluşturmuyor. Normal de başka markaların denediğimde bluzum gömleğim leke içerisinde kalırdı. Ancak AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu ile hiçbir kıyafetim lekeli değil.

AVENE-Spray-50+-Güneş Koruyucu-yapıAVENE-Spray-50+-Güneş Koruyucu-yapısı

Güneşten koruma derecesi maksimum olduğu için, cildim rahat ve kızarmıyor. Güneşe korunmasız çıktığımda anında kollarımda ve yüzüm de kıpkırmızı benekler olur. AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu cildim korunduğu için, hiçbir reaksiyon yaşamadan sokaklarda özgürce dolaşabiliyorum.

Pompalı bir şişede olmasının avantajıyla birden elinize çok miktarda gelmiyor.

AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu sabah kullandım ve eve döndüm. Tüm güneş koruyucular için geçerli olan kuralım, mutlaka cildimden arındırmam. Bu tarz kremler cildi nemlendiren bakım yapan kremler değil. Zamanla gözenekleri tıkayabilir. Bu yüzden mutlaka bir duş alarak cildinizden arındırmanızı tavsiye ediyorum.

AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu fiyatı ortalama 50TL civarında. Son bir dip not olarak içeriğinde paraben yok.  Suya ve terlemeye karşı da dayanıklı.

Eğer sizlerde kavurucu yaz güneşinden cildinizi korumak istiyorsanız, AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu ‘yu deneyebilirsiniz.

Sevgilerr…

Toplam Ziyaret: 1246 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 6 Ortalama: 2.7]

One thought on “AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu İncelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir