AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu İncelemesi

Sonunda güneşli günler geldi. Bu yüzden de güneş koruyucularımız ortaya çıkmaya başladı. Ben sadece deniz kenarında değil günlük hayatımda da sürekli olarak güneş korucu kullanıyorum. Cildim açık tonlu, hassas, atopik, güneşe karşı reaksiyon gösteriyor.  

Son 2 yıldır severek kullandığım, AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu

AVENE-Spray-50+
AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu

200ML Pompalı bir şişesi var. Açıldıktan sonra 12 ay kullanılabiliyor. Ben kullanmadığım süre içerisinde buzdolabında saklıyorum. Dışarıya çıkmadan en az yarım saat önce güneş görebilecek kollarıma, boynuma uyguluyorum. Aslında yüz içinde uygundur deniliyor ancak, yüz için üretilen özel kremler kullanmayı tercih ediyorum.

AVENE-Spray-50+-Güneş Koruyucu-şişesi
AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu

Yapısı, kremsi. Sürüldükten sonra o hep şikayet ettiğimiz bembeyaz görünüm vermiyor AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu

Ayrıca yapışkan bir his de oluşturmuyor. Normal de başka markaların denediğimde bluzum gömleğim leke içerisinde kalırdı. Ancak AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu ile hiçbir kıyafetim lekeli değil.

AVENE-Spray-50+-Güneş Koruyucu-yapıAVENE-Spray-50+-Güneş Koruyucu-yapısı

Güneşten koruma derecesi maksimum olduğu için, cildim rahat ve kızarmıyor. Güneşe korunmasız çıktığımda anında kollarımda ve yüzüm de kıpkırmızı benekler olur. AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu cildim korunduğu için, hiçbir reaksiyon yaşamadan sokaklarda özgürce dolaşabiliyorum.

Pompalı bir şişede olmasının avantajıyla birden elinize çok miktarda gelmiyor.

AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu sabah kullandım ve eve döndüm. Tüm güneş koruyucular için geçerli olan kuralım, mutlaka cildimden arındırmam. Bu tarz kremler cildi nemlendiren bakım yapan kremler değil. Zamanla gözenekleri tıkayabilir. Bu yüzden mutlaka bir duş alarak cildinizden arındırmanızı tavsiye ediyorum.

AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu fiyatı ortalama 50TL civarında. Son bir dip not olarak içeriğinde paraben yok.  Suya ve terlemeye karşı da dayanıklı.

Eğer sizlerde kavurucu yaz güneşinden cildinizi korumak istiyorsanız, AVENE Spray 50+ Güneş Koruyucu ‘yu deneyebilirsiniz.

Sevgilerr…

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 4 Ortalama: 3.5]

Toplam Ziyaret: 786 ,
Beğen & Paylaş:

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSevda Göksel

Yazar Hakkında

(31 yazısı var )

Merhaba,

Ben Sevda. Atopik, dermatit suya bile alerjisi olan hassas ciltli bir bayanım. Saç bakımı denilince gözlerinde yıldızlar beliren, evimde 2 melek kediciğim (zilli ve pörtlek) ile yaşıyorum. Bir bloğum var http://sevdaninzillisi.blogspot.com.tr/ Aslında blogumu açma nedenim, benim gibi hassas ciltlere sahip kişilere önerilen bir ürünün cildimde yaptığı reaksiyondan sonra tedavi sürecimde karar verdim. Her zaman yazdıklarımda tek bir şeyi öneririm. Ben kullandım, ancak sizin cildinizde benim gibi hassassa lütfen iyice okuyun, alerjiniz varsa eğer ona göre alıp almayacağınıza karar verin. Bu platfomda, denediğim ürünler, sevdiklerim,sevmediklerim, belki aralarda gezdiğim sevdiğim yerleri sizlere dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Böyle kocaman bir ailenin arasında yer almaktan çok mutluyum.

Web sitesi: