Ayvalık Sarımsaklı Mavi Deniz Balık Lokantası

Herkese harika bir hafta diliyorum. Ben uzun zamandır tatildeyim, bu sefer Ayvalık’a geldim. Mayıs ayında da gelmiştim bir Ağustos ayını göreyim dedim:)
Tatil için gelinebilecek güzel bir tatil yeri olan Ayvalık’ın Sarımsaklı ilçesinde geçtiğimiz günlerde bir balık restoranındaydık. Fiyatların gayet uygun olduğu; ailecek gelebileceğiniz bu mekanda balık çeşitlerinin hemen hemen hepsini bulabiliyorsunuz. Ayrıca balık çorbası da mekanın lezzetleri arasında, hiç yemedim ama sevenleri de vardır diye düşünüyorum 🙂
15TL den başlayan; sardalya ve Ayvalık’ın meşhur balığı papalinayı yiyebilirsiniz. Levrekte levrek severler için ideal olabilir, o da 20 TL civarındaydı. Biz papalinayı daha önceden çok yediğimiz için sardalyayı tercih ettik. Yalnız Ayvalık merkezde yediğimiz şekilde fileto şeklinde kızartılmış değildi.
İstanbul’da ki sardalyaların görünümündeydi. Görünce şaşırdık teyzemle ama bir kez gelmiş bulunduk ve o şekilde yedik. Ayvalık merkezde yediğimiz sardalya daha güzeldi, orasının ismi de Mavi Balık merkeze giderseniz tavsiye ederim. Mavi Deniz Balık’ta yediğimizde lezzetliydi fakat pişirilme şekli bizim umduğumuz gibi olmadı.


Mekan içkisiz bir mekan, aile lokantası da denebilir. Sarımsaklı merkezde yer alıyor, ailecek gidilecek yerlerden. 54 TL gibi bir hesap ödedik, fiyatlar da lezzetlerde çok iyi bize zeytin ikramı ve yemek sonrası irmik helvası ikramı da yaptılar. Hesabı öderken farkettim ki içmediğimiz halde masaya koydukları 2 suyu da 4 TL olarak eklemişler, bunun dışında ve balıkların pişirme şekli dışında mekanı beğendim.


Aile lokantası olarak Ayvalık Sarımsaklı’ya yolunuz düşerse bu mekanı tavsiye edebilirim. Ayvalık merkeze giderseniz sahilin karşısındaki Mavi Balık’a gidin ama oranın sardalyası daha güzel:)

Herkese güzel insanlarla dolu, eğlendiğimiz ve anı yakaladığımız günler diliyorum.

Toplam Ziyaret: 2632 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

One thought on “Ayvalık Sarımsaklı Mavi Deniz Balık Lokantası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir