Bakırköy Sosyete Pazarı Meşhur Gözlemeci Selami

Herkese harika pazarlar diliyorum. Umarım yazımı okurken mutlu bir pazar geçiriyorsunuzdur.

Bloggerlar Paylaşıyor’daki ilk yazımda sizleri Bakırköy‘de bulunan Sosyete Pazarına götüreceğim. Her cumartesi Bakırköy’de kurulan bu pazara geçtiğimiz hafta yolum düştü. Gezdim, alışveriş yaptım derken acıktım tabii ki 🙂 Pazarın içinde yer alan Meşhur Gözlemeci Selami’nin gözlemelerden tattım. Sizin içinde görüntüledim. Bu gözlemelerin lezzetinin sırrı ise yufkadan değil el açması ile yapılması. Yani hamurdan kat kat açılarak yapıldığı ve gözlemelerin tadına lezzetine vara vara yediğiniz bir yer.

Gözlemeci Selami
Bakırköy Sosyete Pazarı

Fiyatlara gelince hiç pahalı değil ve bütçenizi aşmıyor, herkesin rahatça yemek yiyeceği, pazarı gezip yorulunca yemek yiyip dinleneceğiniz bir yer.

Gözlemelerin fiyatı 5TL, ayran fiyatı ise 2 TL. Sıcak, samimi ortamları seven ve dostlarınızla yemeğinizi ayak üstü değilde oturarak yiyebileceğiniz, pazarın yorgunluğunu da atabileceğiniz, pazarın içinde kurulmuş bir yer. Başka şubeleri de bulunuyor Meşhur Gözlemeci Selami’nin; Salı günleri Levent, Çarşamba günleri Yeşilköy, Perşembe günleri Erenköy, Cuma günleri Ataşehir, Pazar günleri Beylikdüzü’nde yer alıyorlar.

Bakırköy Sosyete Pazarı
Bakırköy Sosyete Pazarı Gözlemeci Selami

12511362_10207783075150546_637030875_o

Tavsiye ederim, üstelik yapılışını bile görebiliyorsunuz. Minik biber turşuları ise ayrıca lezzetliydi.

Toplam Ziyaret: 1807 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 4 Ortalama: 2.8]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir