Baş Ağrısı İçin Nane Yağı

arifoglu_baharat

Bitkilerin bir süre şeye iyi geldiğini herkes söyler. Sürekli ilaç almak da zararlı olduğu için bazen çareyi zararsız bulduğumuz bitkilerde ararız. Kimi zaman gerçekten de çok işe yarar. Benim için de nane yağı böyle bir şey.

Migrenim olduğu için sık sık ağrı kesici kullanıyorum. O da zararlı olduğu için doğal çözümler aramaya başladım ve öğrendim ki nane yağı baş ağrısına çok iyi geliyor.

Arifoğlu Baharat bilinen bir marka olduğu için onun nane yağını almayı tercih ettim. 20 ml. lik şişenin fiyatı 19 TL. Naneli şeker gibi mentollü bir kokusu var. Ben naneyi çok sevdiğim için kokusu da çok hoşuma gitti.

arifoglu_nane_yagi

Parmaklarıma birazcık nane yağı damlatıp şakaklarımı bir süre ovuşturuyorum. Bu beni hem ferahlatıyor hem de ağrıyı hafifletiyor.

Ayrıca burnumda deviasyon var o yüzden genelde burnum tıkalıdır ve geceleri bu tıkanıklık en üst seviyeye çıkar. Burun damlasını neredeyse her tıkadığında kullanıyordum ama o da bağımlılık yapıyor. Nane yağını  burun deliklerimin kenarına birazcık sürüyorum. Yine beni ferahlatıp burnumun açılmasını sağlıyor ve rahatça uyuyabiliyorum.

Nane yağının faydaları saymakla bitmez. Denediğim uygulamaları sizle paylaştım. Haftaya yine farklı bir konu ile sizlerleyim.

Takipte Kalın Görüşmek Üzere 😉

 

 

 

Toplam Ziyaret: 2437 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 2]

3 thoughts on “Baş Ağrısı İçin Nane Yağı

  1. Merhaba

    Tavsiyeniz üzerine e-arifoglu.com adresinden sipariş verdim ve kullanmaya başladım. baş ağrısı sıkıntımda etkili oldu teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir