Beko Tekli Türk Kahvesi Makinası

Beko Tekli Türk Kahvesi Makinası

Merhaba,

Ben Türk kahvesini çok severim. Her gün de içerim ama ne yazık ki, kahve pişirmede çok başarılı değilim 🙂 Ne kadar uğraşırsam uğraşayım köpüklü yapmayı beceremiyorum.  Geçen yıl bir arkadaşımda çiftlisini görmüştüm. Çok hızlı pişirdiği ve köpüklü yaptığı için bende almaya karar verdim. 

Alışveriş için dolaşırken Beko’da teklisi olduğunu farkettim. Mağazada satış görevlisi ile makina hakkında konuşmaya başladık. Normalde çiftliler 4 fincan yapabiliyorken, tekliler eğer fincanlarınız çok büyük değilse 3 fincana kadar pişirebiliyor. Aralarında ki bir diğer fark da, çiftliler suyu su haznesinden otomatik kendi alabiliyor, teklide siz cezveye koyuyorsunuz.

Beko kahve makinası Mini KeyfBeko kahve makinası Mini Keyf
Beko kahve makinası Mini Keyf

Ürünün içinde, kendi ölçü kaşığı var. Her fincan için bir ölçü kahve koymak gerekiyor. Cezvenin dışı plastikten. Suyu, şekeri ve kahveyi cezveye koyduktan sonra, pişirme haznesine yerleştiriyorsunuz ve düğmesine basıyorsunuz. Eğer cezve tam oturtulmadıysa ya da çok fazla doldurulduysa makina çalışmıyor.

türk kahvesi makinasi
Beko kahve makinası Mini Keyf
Beko kahve makinası Mini Keyf
Beko kahve makinası Mini Keyf

Kahve pişimi tamamlandığında sesli ve ışıklı olarak sizi uyarıyor. Size de kahvenizi köpüklü köpüklü fincana boşaltmak kalıyor 🙂

Beko kahve makinası Mini Keyf
Beko kahve makinası Mini Keyf
Beko kahve makinası Mini Keyf
Beko kahve makinası Mini Keyf

Şu an satış fiyatı 200 TL civarında. Hızlı ve köpüklü kahve yapmak isterseniz tavsiye ederim 🙂

Sevgiler

Şafak

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 3087 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu

Yazar Hakkında

(115 yazısı var )

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben.
Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim.
41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :)
Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım.
Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum.
Bu sitede sizinle olmak hep hayalini kurduğum şeylerden biriydi. Hayallere kavuşmak kimi mutlu etmez ki. Sizler tarafından beğenilip sevilen bir site olmayı başardığımız günün gelmesini iple çekiyorum.
Sevgilerimle
Şafak

Web sitesi: http://www.safagindunyasi.com