Ben miyim Kurban Kitap Önerisi

Ben miyim Kurban – Kitap 

Ben miyim Kurban Kitap
Ben miyim Kurban – Kitap

Selamlar :))

Ben miyim kurban? isimli öykü kitap incelemesiyle sizlerleyim bu hafta. Son günlerin gündeminde olan bir konuya değinilmiş bu öykü kitabında, ‘kadına şiddet.’ Ne yazık ki toplumun kanayan yarası olan şiddetin her türlüsüne karşı olsak da  yasalarımız bu konuda yetersiz. 

20160529_221509

Mona Kitaptan çıkan ‘Ben miyim Kurban?’ öykü kitabı 16 kısa öyküden oluşuyor. Yazarların şüphesiz hepsi çok iyi ama içlerinde popüler olan yazarlarımızda var. Öyküleri derleyen  Didem Gökay ve Recep Usta. Didem Gökay aynı zamanda kitabın fikir annesi. Kitabın geliri, TOÇEV’ na bağışlanacak.

Ben miyim Kurban - Kitap
Ben miyim Kurban – Kitap

Ayşe Kulin‘in Kurban isimli şiiri de ilk kez bu kitapta yayımlanmış.

Ülkemizde ölüme varan derece kadına şiddet uygulanırken, yazarlarımızın bu konuda algı oluşturacak bir kitap derlemesi takdir edilecek bir davranış. Şiddeti önleyecek adımların siyasiler tarafından da atılması gerek. Bu işi hızlandırmakta bana göre sanatçılarımıza düşüyor çünkü sanatçı,  algısıyla topluma yön veren aydın kişidir. Günümüzde şiddeti önlemeye yönelik bir hareketin parçası olmak isterseniz sizde bu kitabı alın ve okuyun. Kitabın gelirinin okuma istekli çocuk vakfına bağışlanacak olması da kitabı almak için bir sebep. Tüm kitapçılarda bulunabilen kitabın satış fiyatı 12.50 TL.

Güzel günler görmek dileğiyle

Toplam Ziyaret: 626 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir