Billion Bipac 7800NX Router

Bipac 7800NX

Merhaba,

Billion’ın 7800 serisinin en gözde ürünlerinden birisi bu router.  Bipac 7800NX(L)

Hem ADSL bağlantısı, hem fiber bağlantısı hem de 3G bağlantısını destekliyor.

3G-4G-LTE-7800NX

Hat kopmalarına son…

Bu bağlantılardan birini ana bağlantı yapıp diğerlerini yedek olarak seçtikten sonra, ana bağlantınızın kopması durumunda diğer bağlantılar otomatik olarak seçtiğiniz sıraya göre devreye giriyor. Tabii ana bağlantınız düzelirse de otomatik olarak tekrar devreye giriyor. Hepsi siz farkına varmadan gerçekleşiyor. Bu konuda çok başarılı. Siz de bu sayede her zaman online kalıyorsunuz.

İçinde Broadcom chipset olması, üstün kablosuz özellikler kazandırıyor. Anten teknolojisi ile çekim mesafesi oldukça fazla, hatta bir taş otelde bir çok sorunlu üründen sonra bu modeli kullanmışlar ve çok memnun kalmışlar.

Genelde kablosuz iletişim için kalın duvarlar, demir bloklar oldukça sorun oluyor.

Yüksek güvenlik…

İçinde gelişmiş bir güvenlik duvarı var, ayrıca VPN (virtual private network) özellikleri var.

16 IPSec VPN tünel desteği birçok ihtiyaca cevap verebilir durumda. Şubeler için merkezdeki  ERP yazılımını kullanmak, aynı ofiste gibi IP telefon ile iletişim kurmak mümkün.

Sıkı durun…

bugünlerde sizin de duymuş olmanız gerekli. 5651 sayılı yasa ile çok kullanıcı yerlerin log tutmaları yani internet erişimlerini kayıt altına almaları gerekli. Billion Bipac 7800NX bu özelliği ile de ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

Diyelim ki bir iş yeriniz var ve işyerinde çalışanlarınız ve misafirleriniz kablosuz internet şifresini biliyorlar ve istedikleri web sitelerini rahatça ziyaret ediyorlar, normalde bu çok sorun değil. Ancak içlerinden birisi sizin haberiniz olmadan sizin internetinizi kullanarak yasa dışı bir şeyler yapsa ve internet polisi bu yasa dışı işlemi tespit etse, mahkeme kararı ile IP adresiniz üzerinden internet servis sağlayıcıdan kimlik ve adres bilgilerinize erişebilir. Bu durumda kapınıza geldiklerinde eğer bu log kayıtlarını onlara sunamazsanız size suçlu olarak işlem yaparlar. Eğer bu tür bir riski almak istemiyorsanız hemen log tutan bir yazılım ve bununla uygun bir modem/router almalısınız yani Bipac 7800NX.

İstediğiniz gerçek performans…

Bildiğiniz gibi iş yerlerinde bir çok kişi aynı anda birden çok internet sayfasını açıyor, kimi film izliyor, kimi oyun oynuyor, kimi de müzik indiriyor. Bu durumda internet servis sağlayıcıların ücretsiz verdiği modemler yetersiz kalıyor, çoğu zaman filmlerde donmalar yaşanıyor, modem kilitleniyor. Çözüm olarak da sık sık modemi kapatıp yeniden başlatıyoruz.

Bir deneyimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Tanıdığım bir bilgisayar firması müşterilerinden birinin modemini çalışanların haberi olmadan en yoğun saatte değiştiriyor. Değişim sırasındaki kısa kesinti ardından yaşadıkları yeni hızlı internet keyfi üzerine şaşırıp, teknik personelin sistem odasında bir şeyler yaptığının farkında olduklarından hemen sistem odasına koşup, ne yaptın sen, nasıl hızlandık, sakın oynama böyle çok iyi, diyorlar.

Ne dersiniz siz de böyle bir internet deneyimini hak etmiyor musunuz?

Teşekkürler  Billion

logo

 

Alp Tolga

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 2095 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 2 yorum “”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirYazar Hakkında

(23 yazısı var )

Her şeyden kıymeti 2 oğlum Ege ve Efe Deniz, en büyük destekçim biricik eşim Şafak ve ben hayatımıza olanca hızımızla devam ederken sizlere benden ve bizden bir şeyler verebilirsem ve sizin hayatınızda da fark yaratabilirsem (birkaç kişi bile yeterli) bu site için yaptığım çalışmalar ve zaman boşa gitmeyecek diye düşünüyorum.

1972 Salihli doğumluyum. Burçlara göre bakarsanız bir ikizlerim. Sınırsız hayal gücüm, hiç bir zaman büyümek istemeyen, her zaman eğlenecek bir şeyler bulan, hayata hep pozitif yanından bakan, yetenekli ve eğlenceli biraz da sıra dışıyım. Kimseye merhaba demekten çekinmem.

Aklıma hep yıllarca önce gittiğim Denizliler günü geliyor. Kapıda herkesi hoşgeldin diye karşılamış, çılgınlar gibi pistte dans etmiş, Denizli şivesi ile konuklarla sohbet etmiş, sonra da kapıda gelecek sene görüşmek üzere diye uğurlamıştım. inanın çok eğlenceliydi. :)

“Kimi yere baktı yerdeki çamuru gördü, kimi göğe baktı gökteki yıldızı gördü”

Hep gökteki yıldızları görmeyi tercih ederim. Çamuru herkes görür, önemli olan zor anlarda bile umut dolu olmak. İnsanlara her zaman daha iyisine layık olduklarını anlatır, kendi potansiyellerini keşfetmeleri konusunda onları yüreklendiririm.

94 Deniz Harp Okulundan elektronik mühendisi olarak mezun oldum. 5 yıl sonra da üsteğmenlikten istifa ettim. Sonrasında hep bilişim ve teknoloji şirketlerinde çalıştım.

İş alanım donanım, yazılım, eğitim, sistem, network… Birçok kimsenin bilmediği bir sürü terimle teknoloji içinde boğulmadan iş hayatına devam ediyorum.

Ölü zamanlarını yatırım aracı olarak kullanarak tüketim organizasyonu kuruyor, liderlik becerilerini geliştirmek için kişisel gelişim seminerlerine katılıyorum.

Burada da öncelikli olarak iş hayatım nedeni ile tecrübe ettiğim ürünleri sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Tüketici olarak yaşadığım güzel ve üzücü olayları sizlerle paylaşacağım. Hep birlikte sorunlara çözüm arayıp, bulacağız.

Sorunsuz teknoloji için geri bildirim çok önemli.

Sevgiyle kalın :)

Alp Tolga

Web sitesi: http://www.nettowork.com