Kablosuz uçuşa hazır mısınız?

BiPAC 8800AX

Hem evde hem de işte elimizden akıllı telefonlar, tabletler eksik olmuyor… İnternet kullanırken her zaman yukarıdaki resimdeki gibi mutlu olamıyoruz.

Bir filmin en heyecanlı sahnesinde görüntü donuyor, bir müziği  zevkle dinlerken takılıyor, çocuğumuz oyun oynarken birden oyun durduğu için sızlanmaya başlıyor.

Bu kesilme, takılma ve donmalar çoğunlukla aldığımız  internet bağlantı hızından kaynaklanmıyor. İnternet servis sağlayıcılar modemi bedava verseler de onlar için bunun bir maliyeti var. Sonuçta babalarının oğlu ya da kızı olmadığımız için bunu bir şekilde maliyetlere yediriyorlar. Yani bizim cebimizden çıkıyor. Biz de ne kadar az öderiz diye düşündüğümüz için onlar da dolayısı ile en uygun fiyatlı ürünleri alıp bize veriyorlar. Bu durumda da modemin kapasitesi genelde düşük oluyor (bellek, işlemci, kablosuz erişim alanı). Yan odadan internete bağlanamayanları, sürekli yavaşladığı için modemi açıp kapatanları hepimiz duymuşuzdur.

Bizim evde de Turkcell superonline internet ve bize ücretsiz verdikleri Huawei bir modem var. Turkcell+ Akıllı TV aboneliğimiz var. Çocuklar genelde çizgi film izliyor, biz de bu sırada izlemek istediğimiz filmleri kaydedip çocuklar uyuduktan sonra izliyoruz. Evde 2 tablet, 2 notebook, 3 akıllı telefon var. Hepsi de internete bağlı. Sınırsız internetimiz çok da sınırsız değil. Sıklıkla internetimiz yavaşlıyor, akıllı tv ara ara donuyor, kaydettiğimiz filmleri izlerken bile donmalar oluyor.

Henüz modemi değiştirmeye sıra gelmedi ama gelirse alacağımı modemi buldum. Billion BiPAC 8800AX.
8800AX

8800AX-3

 

Neden mi?

Dual-band özelliği sayesinde tablet ve akıllı telefonlardan daha hızlı internet kullanma ve dosya paylaşım imkanı sunuyor.

5GHz için 1300Mbps, 2,4GHz için 300Mbps olmak üzere toplam 1600Mbps kapasitesi var.

802.11ac teknolojisi ile çok daha geniş kapsama alanı sunuyor.

Broadcom işlemcisi sayesinde takılma, donma ve kesintilere son veriyor.

USB portuna takacağım depolama alanı ile çocuklara tabletten istedikleri çizgi film izleme imkanı sunuyor.

Bu USB portunu yazıcı paylaşımı ve 3G USB dongle ile internete çıkmak için de kullanabilirsiniz.

8800AX-2
Billion BiPAC 8800AX

Tabii ki bu ürün fiyat olarak bakıldığında  ev kullanıcısı için çok üst düzey bir ürün, ama şirketler için çok ideal bir çözüm.

Yüksek güvenlik, VPN desteği, kullanıcıların internet erişim kayıtlarının Tübitak zaman damgası onaylı olarak saklanması, hem ADSL2+ hem de VDSL2 olarak çalışabilmesi, EWAN portu ile fiber ya da başka bir bağlantı desteği. USB dongle modem ile 3G/4G internet erişimi. Tüm bağlantılar arasında otomatik yedekleme. Diyelim ki VDSL bağlantınız var, hatta arıza olduğunda siz farkına varmadan 3G üzerinden internete bağlanıyor, hat arızası düzelip VDSL internetiniz geldiğinde yine otomatik olarak 3G’den VDSL’e bağlanır. Tüm portların Gigabit olması sunucu, printer vb erişimler ve dosya paylaşımı için büyük avantaj. Farklı SSID’ler sayesinde firma çalışanları ile misafirlerin erişimini ayırabilirsiniz.

8800AX_1
Billion BiPAC 8800AX

 

8800AX-4
Billion BiPAC 8800AX

 

8800AX-6
Billion BiPAC 8800AX

 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1848 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirYazar Hakkında

(23 yazısı var )

Her şeyden kıymeti 2 oğlum Ege ve Efe Deniz, en büyük destekçim biricik eşim Şafak ve ben hayatımıza olanca hızımızla devam ederken sizlere benden ve bizden bir şeyler verebilirsem ve sizin hayatınızda da fark yaratabilirsem (birkaç kişi bile yeterli) bu site için yaptığım çalışmalar ve zaman boşa gitmeyecek diye düşünüyorum.

1972 Salihli doğumluyum. Burçlara göre bakarsanız bir ikizlerim. Sınırsız hayal gücüm, hiç bir zaman büyümek istemeyen, her zaman eğlenecek bir şeyler bulan, hayata hep pozitif yanından bakan, yetenekli ve eğlenceli biraz da sıra dışıyım. Kimseye merhaba demekten çekinmem.

Aklıma hep yıllarca önce gittiğim Denizliler günü geliyor. Kapıda herkesi hoşgeldin diye karşılamış, çılgınlar gibi pistte dans etmiş, Denizli şivesi ile konuklarla sohbet etmiş, sonra da kapıda gelecek sene görüşmek üzere diye uğurlamıştım. inanın çok eğlenceliydi. :)

“Kimi yere baktı yerdeki çamuru gördü, kimi göğe baktı gökteki yıldızı gördü”

Hep gökteki yıldızları görmeyi tercih ederim. Çamuru herkes görür, önemli olan zor anlarda bile umut dolu olmak. İnsanlara her zaman daha iyisine layık olduklarını anlatır, kendi potansiyellerini keşfetmeleri konusunda onları yüreklendiririm.

94 Deniz Harp Okulundan elektronik mühendisi olarak mezun oldum. 5 yıl sonra da üsteğmenlikten istifa ettim. Sonrasında hep bilişim ve teknoloji şirketlerinde çalıştım.

İş alanım donanım, yazılım, eğitim, sistem, network… Birçok kimsenin bilmediği bir sürü terimle teknoloji içinde boğulmadan iş hayatına devam ediyorum.

Ölü zamanlarını yatırım aracı olarak kullanarak tüketim organizasyonu kuruyor, liderlik becerilerini geliştirmek için kişisel gelişim seminerlerine katılıyorum.

Burada da öncelikli olarak iş hayatım nedeni ile tecrübe ettiğim ürünleri sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Tüketici olarak yaşadığım güzel ve üzücü olayları sizlerle paylaşacağım. Hep birlikte sorunlara çözüm arayıp, bulacağız.

Sorunsuz teknoloji için geri bildirim çok önemli.

Sevgiyle kalın :)

Alp Tolga

Web sitesi: http://www.nettowork.com