Bir Kitap Üçlemesi: Fi, Çi,Pi

azra kohen kitapları

Merhabalar

Bugün sizlere bir kitap üçlemesinden bahsetmek istiyorum. Facebook’ta gördüğüm yorumlardan merak edip alıp okuduğum Fi kitabından sonra hemen gidip 2. kitap Çi’yi aldım ve onu da bir solukta okudum. Ama sonra 3. kitap henüz çıkmadığı için epey beklemek zorunda kaldım. Ve mutlu son. Geçen hafta çıkar çıkmaz hemen alıp okumaya başladım.

azra kohen kitapları
Bir Kitap Üçlemesi: Fi, Çi,Pi

Fi ilk kitap. Başlarda bu kitabın ünlü olmasına bir anlam verememiştim hatta içinde geçen cinselliği biraz fazla ve gereksiz bulduğumu söyleyebilirim. Ama satır aralarında ki mesajlar bir süre sonra beni sarıp sarmaladı. İlk 100 sayfadan sonra elimden neredeyse bırakmadan okudum diyebilirim. Sindire sindire okunası kitaplar bence. Anlamı üzerinde düşüne düşüne.

çi
Bir Kitap Üçlemesi: Fi, Çi,Pi

Çi ikinci kitap. Devam kitabı. Tek başına okursanız bir şey anlamazsınız bence. Yazardan bahsedeyim biraz da. Azra Kohen önce kendine Akilah mahlasını bulmuş öyle yazacakmış ama yayınevi insanların yazarı bilmek isteyeceklerini düşünüp gerçek adını da yazmasını istemiş ki bence de öyle. Beğendiğim bir kitabı kim yazmış çok merak ederim ben, bir sürü insan gibi.

pi
Bir Kitap Üçlemesi: Fi, Çi,Pi

Ve son kitap. Bu kitabı uzun zamandır bekliyordum. Şu an okuyorum ve okuyan herkes söz birliği etmişçesine “yavaş yavaş okumak istiyorum” diyor. Ben de öyle. Bence herkes okumalı. Kendini tanımak, insanları anlamak isteyen daha mutlu olmak isteyen, hayatı anlamak isteyen herkes.

Kitapların konularından bahsetmek gerekirse;

Fi ilk kitap ve bu kitapta Can Manay,  Bilge, Özge,Duru,Ada,Deniz,Göksel’le tanışıyoruz.  Can Manay’ın Duru’ya duyduğu saplantılı aşkı, Özge’yle hırs ve kararlılığı, Ada’yla yeteneği, Duru’yla güzelliğin başa bela olabileceğini, Bilge’yle bilgeliği okuyoruz. Satır aralarında ki mesajlar özellikle anlamlı. Çi yaşam enerjisi demekmiş öğreniyoruz. Ve Pi’de dediği gibi: “Analiz edebildiğimiz kadar güçlü, sadeliğimiz kadar güzel, Gerçekliğimizde ki samimiyet kadar eşsiz olduğumuzu Bilge’de gör”

“Sorgulanmamış, analiz edilmemiş bir yaşam hiç yaşanmamış demektir”.

 

Sevgiler…….

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 65 Ortalama: 2.9]

Toplam Ziyaret: 19216 ,
Beğen & Paylaş:

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirKadriye Koba

Yazar Hakkında

(84 yazısı var )

Arda ve Ezgi’nin annesi, Ankara’da yaşayan bir Bursa’lı, yay burcu bir Psikolojik Danışman. Gezmeyi okumayı yeni şeyler denemeyi çok severim. Genelde pozitif, arkadaş canlısıyım. Yeni insanlar tanımaya bayılırım. Ama bu hayatta en çok anne olmayı sevdim. Çocuklarımla birlikte olmayı çok seviyorum. Onlarla çok eğleniyoruz.

İnsanların özellikle de kadınların kendilerini daha çok sevmelerine yardımcı olmak gibi kendimce bir misyonum var. Kadınların kendi değerlerinin farkında olmadıklarını ve bu yüzden mutlu olamadıklarını düşünüyorum. Kendini sevmekle başlar her şey. Önce kendini sevmelisin ki başkalarını da sevebilesin. Ve bugün kü ortamda en çok ihtiyacımız olan şeyin sevgi olduğunu düşünüyorum.

Bir ailede kadın iyiyse o ailenin diğer fertleri de iyi. Ama kadın sorun yaşıyorsa o aile sorunlu oluyor. Hele ki çocuklar üzerinde annelerinin etkileri inanılmaz. Bu yüzden önce biz kadınlar mutlu olmalı ve kendimizi sevmeliyiz ki mutluluk saçabilelim. Bu gibi düşüncelerle www.bizkimizkadiniz.blogspot.com ‘u açtım ve bir süredir burada yazıyorum.,Kadın olmak sadece zayıf olmak, güzel olmak, makyaj, moda, kozmetik gibi şeyler değil. Onlarda önemli tabi ama kişisel gelişimimiz de çok önemli.
Bundan sonra bu sayfalarda sizlerle buluşup deneyimlerimi paylaşacak olmak benim için mutluluk verici.
Sevgilerimle…….

Web sitesi: http://bizkimizkadiniz.blogspot.com.tr/