Bir Erkeğin “Kil Maskesi” ile İmtihanı

Dermokil markası ne kadar süredir var bilmiyorum ama sanki çok uzun süredir varmış gibi. Bu nedenle banyo dolabında görünce neden olmasın dedim. Sürekli tıraş olmaktan yorulmuş ve mevsim değişikliğinden dolayı yıpranmış cildime kil maskesi neden iyi gelmesin ki.

 

                            dermokil_logo_amblem       dermokil-maske

Daha önce sevdiğim bir markanın maskesini kullanmıştım. Bu nedenle aynı şekilde kullanabilirim dedim. Önce üzerindeki kullanma talimatını okudum.

Doğal katkılarla hazırlanmış bir ürün…

Cilde tabaka halinde sürüp 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla temizliyoruz. Ardından nemlendirici sürerek bakımı tamamlıyoruz.

“Dermotolojik ve Mikrobiyolojik olarak test edilmiştir” yazısını görünce işleme başladım. (Aşağıdaki resimde siyahla işaretlenmiş uyarı yazısı)

dermokil-2

Oldukça kolay görünüyordu. Kapağını açıp tüpü sıktım, içinden çıkan kili önce alnımdan başlayarak yüzüme sürmeye başladım. Önceki kullandığım markaya göre daha sıvı ve daha az örtücüydü. Bu nedenle sürdüğüm yerlere bir kat daha sürdüm.  

       dermokil-4    dermokil-5
5 dakika sonra kurumaya başladı. Yüzüm düşündüğümden daha fazla gerilmişti. 10 dakika sonra ılık suyla yüzümü yıkadım, sonra her zaman kullandığım tonikle temizledim ve her zaman kullandığım nemlendiricimi kullandım.

Cildimde farkedilir şekilde bir yumuşama hissettim. Ancak alnımın yan tarafı ve elmacık kemiklerimin üzerinde yanma hissettim. Yanma ile birlikte kızarıklık oldu.

Önce ufak bir panik, ya kızarıklıklar geçmezse, ya yüzümde izi kalırsa diye endişeye kapıldım. Bu endişeyle uykuya daldım.

Sabah uyandığımda yanma hissi yoktu ve kızarıklıklar tamamen geçmişti.

Sizlere tavsiyem cilt bakım ürünlerini doğrudan cildinizin tamamına uygulamayın, öncelikli olarak o ürüne alerjiniz olup olmadığını anlamak için bileğinizin iç kısmında test edin.

Maske hangi marka olursa olsun sakın göz çevresine uygulamayın.

dermokil-6

Bu ürünü aynı yanma hissini yaşamamak için bir daha kullanmayacağım ancak genel olarak iyi bir ürün, markanın kalitesi, ürün ambalajının şıklığı ve ciltte bıraktığı yumuşaklık hissi nedeni ile alerji yapıp yapmadığını test ederek kullanabilirsiniz.

Sonra tekrar kullanma talimatını okuyunca “Hassas ciltlerde maske ince bir tabaka halinde uygulanıp bekleme süresi kısaltılmalıdır” yazdığını gördüm. Bir kadın cildinin hassas olup olmadığını belki kolayca bilebilir ama bir erkek bunu nasıl bilebilir?

Size tavsiyem, kullanma kılavuzlarını çok dikkatli okuyun ! Tabii kullanmadan önce 🙂  ya da eşinizden yardım isteyebilirsiniz 🙂

 

Editörün Notu : Ürün bir çok kozmetik mağazasında ve eczanelerde satılıyor. Fiyatı 35 TL civarında. Özellikle banyo sonrası, gözenekler açıkken kullanılması öneriliyor. 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 2341 ,
Beğen & Paylaş:

Yorumlar

  1. Aynı ürün bende de var ama bendeki ürünün yapısı katıydı ve süreme aşamasında çok zorlandım :// Acaba ürünün kullanma tarihi mi geçti benim emin olamadım eve gider gitmez bakacağım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirYazar Hakkında

(23 yazısı var )

Her şeyden kıymeti 2 oğlum Ege ve Efe Deniz, en büyük destekçim biricik eşim Şafak ve ben hayatımıza olanca hızımızla devam ederken sizlere benden ve bizden bir şeyler verebilirsem ve sizin hayatınızda da fark yaratabilirsem (birkaç kişi bile yeterli) bu site için yaptığım çalışmalar ve zaman boşa gitmeyecek diye düşünüyorum.

1972 Salihli doğumluyum. Burçlara göre bakarsanız bir ikizlerim. Sınırsız hayal gücüm, hiç bir zaman büyümek istemeyen, her zaman eğlenecek bir şeyler bulan, hayata hep pozitif yanından bakan, yetenekli ve eğlenceli biraz da sıra dışıyım. Kimseye merhaba demekten çekinmem.

Aklıma hep yıllarca önce gittiğim Denizliler günü geliyor. Kapıda herkesi hoşgeldin diye karşılamış, çılgınlar gibi pistte dans etmiş, Denizli şivesi ile konuklarla sohbet etmiş, sonra da kapıda gelecek sene görüşmek üzere diye uğurlamıştım. inanın çok eğlenceliydi. :)

“Kimi yere baktı yerdeki çamuru gördü, kimi göğe baktı gökteki yıldızı gördü”

Hep gökteki yıldızları görmeyi tercih ederim. Çamuru herkes görür, önemli olan zor anlarda bile umut dolu olmak. İnsanlara her zaman daha iyisine layık olduklarını anlatır, kendi potansiyellerini keşfetmeleri konusunda onları yüreklendiririm.

94 Deniz Harp Okulundan elektronik mühendisi olarak mezun oldum. 5 yıl sonra da üsteğmenlikten istifa ettim. Sonrasında hep bilişim ve teknoloji şirketlerinde çalıştım.

İş alanım donanım, yazılım, eğitim, sistem, network… Birçok kimsenin bilmediği bir sürü terimle teknoloji içinde boğulmadan iş hayatına devam ediyorum.

Ölü zamanlarını yatırım aracı olarak kullanarak tüketim organizasyonu kuruyor, liderlik becerilerini geliştirmek için kişisel gelişim seminerlerine katılıyorum.

Burada da öncelikli olarak iş hayatım nedeni ile tecrübe ettiğim ürünleri sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Tüketici olarak yaşadığım güzel ve üzücü olayları sizlerle paylaşacağım. Hep birlikte sorunlara çözüm arayıp, bulacağız.

Sorunsuz teknoloji için geri bildirim çok önemli.

Sevgiyle kalın :)

Alp Tolga

Web sitesi: http://www.nettowork.com