Biraz Pop Biraz Sezen

Herkese mutlu haftalar.

Deliler gibi dinlediğim bir albümü konuşalım mı? 6 yıldır albüm çıkarmamasına rağmen mutlaka belli zamanlarda açıp şarkılarını dinlediğimiz o güzel kadın yeni albümünü kısa süre önce yayınladı.

BİRAZ POP BİRAZ SEZEN

 “BİRAZ POP BİRAZ SEZEN” isimli albüm o özlediğimiz müziği kulaklarımıza dolduruyor. Şarkı sözlerinin kalitesine yorumum dahi yok. Her cümle, her dize ayrı ayrı manalı. Şimdi gelelim en sevdiğim şarkıya. Hepsi muazzam ama öyle bir şarkı var ki tam bahara yaklaşırken bir arabaya arkadaşlarınızla doluşup bağıra bağıra söylemelik.  Tahmin edenleriniz olmuştur belki.

Manifesto…  Ne diyor şarkıda

“Niye herkes bu kadar ciddi
Okunmamış kitaplar ama ciltli
Asık asık yüzlü insanlar
Ta yüreğine kadar kilitli

Ne gülümseme ne günaydın yok
E tabi üçüncü sayfada olay çok
Haberler hep son dakika şok şok
Yaşamak inadına hemen şimdi”

BİRAZ POP BİRAZ SEZEN

 

Sizce de bu dizelerin hakkı,  bu şarkıyı hakkıyla söyleyip hala mutluyuz demek değil midir?   Albüm de çok heyecanlı ama biraz da sitemli bir kadın yakalamanız mümkün. Tarkan’ın instagram hesabını takip ediyorsanız onun da bu şarkıya bayıldığını görecesiniz.

BİRAZ POP BİRAZ SEZEN

Bu kadar hareketli cıvıl cıvıl şarkıların yanında kulaklığınızdan huzuru yakalayacağınız şarkılarda var. İhanetten Geri Kalan  ve Benim Karanlık Yanım. Diğer iki favorim

Manifestoya en güçlü rakip ise “Hu Hu

Ben hepsini çok sevdim. Dinlemek isterseniz albüm itunes ve fizy gibi programlara da düşmüş. Ayrıca Sezen Aksu’nun Youtube hesabından da tüm parçaları dinleyebilirsiniz.

..Yaşanmadan asla
Hayat çakılmıyor

Mutlu haftalar

Toplam Ziyaret: 1637 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

One thought on “Biraz Pop Biraz Sezen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir