Bistrothequetr Waffle House

wafflehouse

Bistrothequetr Waffle House

Merhaba,

Bugün sizlere Akbatı Avm’de geçen gün katıldığım bir etkinliğe ev sahipliği yapan bir mekandan bahsetmek istiyorum.  Bistrotheque  Waffle Cafe House 

Sadece waffle sunacaklarını düşündüğüm işletmede bir birinden farklı ve lezzetli yiyeceklerle karşılaştığımda şaşırmadım dersem yalan olur. Biz bahçesinde oturduk ama mekan gerçekten oldukça iyi döşenmiş. Geniş ve rahat oturma alanları, zevkli bir dekorasyon mevcut.

Wafflehouse_mekan
Bistrothequetr Waffle House

Mekana vardığımda soluklanmak için özel wafflehouse limonatasını tercih ettim. Güzel bir sunumla geldi. Kendileri limon, şeker ve su üçlüsü ile bildiğimiz üzere ev yapımı tarzı yapıyorlarmış.

wafflehouse_limonata
Bistrothequetr Waffle House

Biz soluklanırken Waffle House sahibi İsmail bey bize kuruluş hikayelerini anlattı.  Kuruluşu 1998 senesi olan ve İlk sahipleri başka olan firma onlarla beraber şube sayısını arttırmış ve franchising vermeye başlamış.  Mekanın yaptığı tüm  yiyeceklerde hal yerine üreticiden almayı tercih eden bir firma. Bunun için Antalya’dan meyve, Balıkesir’den et ve mantı içinde bir bayandan tedarik ediyorlar.

wafflehousesahibi
Bistrothequetr Waffle House

Masalarımıza ilk önce atıştırmalık olarak sarımsaklı ekmek ve özel hazırlanmış soslar geldi. Ben özellikle çok acı olmayan salçalı sosu sevdim.

sos
Bistrothequetr Waffle House

 Ardından ara sıcaklara geçtiğimizde karışık atıştırma tabağı, arancini, pizza waffle house ve mantı chips sundular.

wafflehouse_arasicaklar
Bistrothequetr Waffle House

Ardından sıcak yemekler geldi masamıza. Tüm yemeklerde olduğu gibi bunlarda da sunum çok güzeldi. Ben içlerinden en çok ev mantısını ve büfteği beğendim

wafflehousesicaklar
Bistrothequetr Waffle House

O gün asıl tatmak için geldiğimiz wafflelar farklı bir sunumla ikram ediliyor. Normalde waffle yemek çok zor olduğundan pek tercih etmem. Burada ise sadece altında hamur var ve çatal bıçak kullanarak kolaylıkla yiyebiliyorsunuz. Bir diğer farkı ise, diğer wafflelardan hamurunun daha ince ve kıtır olması.

 

wafflehouse
Bistrothequetr Waffle House

Mekanı genel olarak inceleyecek olursak, garsonlar kibar ve ilgili. Mekanın mutfak ve tuvaletleri oldukça temiz. Siparişleriniz hızlıca servis ediliyor. Sadece çay ve kahve içmeye gelen müşterilere mutlaka yanında aparatif bir şeyler -kurabiye, çikolata gibi- ikram ediyorlar. Fiyatlar çok yüksek değil. Waffle fiyatları ortalamanın biraz üzerinde ama bence değer, sonuçta hergün yemiyoruz 🙂  Özellikle bir gün önce gittiğimiz Akvaryum gezisinde oradaki avm de bulunan restoran ve kafelerle kıyaslandığında ucuz bile kalıyor :)7

Bir başka yazıda görüşmek üzere,

Sevgiler

Şafak

 

 

Toplam Ziyaret: 3805 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

4 thoughts on “Bistrothequetr Waffle House

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir