Bittin Oğlum Sen

Merhabalar

Bugün size, çok keyif alarak okuduğum, çok güldüğüm, bazen kızıp, bazende hımmm dediğim kadın erkek ilişkisi üzerine doğru tespitler yapılmış olan bir kitaptan söz etmek istiyorum. Bittin oğlum Sen

bittin oğlum sen
Bittin Oğlum Sen

Adında anlaşılacağı gibi, erkek cinsinin tüm kirli çamaşırları, yalanları dolanları, düşünceleri yine erkek bir yazar olan İlker tarafından yazılmış.

Aslında ben kitabı okurken bir kadın olarak değil, tarafsız kalmaya çalışarak okumaya çalıştım.

Yazılan onca harf, onca kelime, onca cümle ve paragrafa katılıyorum. Doğru düşünülerek, doğru analiz ederek yüzde seksen kadına destek vermek için bir ışık olmuş İlker Özmestçi

Biz kadınların neden yanlışa düşüp, ilişkilerimizden neden bu kadar çok beklenti içerisinde olduğumuzdan tutunda, toplum baskısı, duygusal yapımız, aldatmaya kadar değişik konulardan bahsedip yanlış ve doğrularımızı kendi mizahi dilinden güzel vurgulamış. Çok severek okuyup bitirdim kitabı.

IMG_20160601_131400
Bittin Oğlum Sen

Kitapla ilgili bir kaç anım bile oldu.

Ben kitaba kendimi bazen öyle bir kaptırmışım ki eve giderken metroda ayakta okuyorum ve ineceğim durağı kaçırdım.:)))

Bir ara baktım başımda dikilen yolcu pür dikkat kesilmiş, benim okuduğum sayfaları okuyor.:)

Metroda oturacak yer bulamayıp, genelde ayakta yolculuk ettiğimden, ben kitap okurken, oturan bir yolcu kitabımın arka kapağını okumaya çalışıyor.:))))

En güzeli kitabın adını okuyup, yüzünde değişik bir mimik olmuş olan erkek yolcular.

Her zamanki gibi kitabı çok anlatmak istemiyorum. Şunu söylemek isterim ki, özellikle kadınlar alıp okuyun bu kitabı, erkek dünyasını zaten biliyoruz, bu kitapla daha çok şey öğreneceğiz.

beğendiğim bir çok cümle ve tespit var. Size ışık tutması için, biraz daha heyecan vermek için, bir kaç cümle paylaşıyorum.

bittin oğlum sen
Bittin Oğlum Sen

Kitap Destek Yayınlarından çıkmış. 224 sayfa ve normal satış fiyatı 17 TL.  Yazarın bir önceki kitabını almamıştım. Onuda hemen sipariş sepetine eklemiş bulunmaktayım. İstanbul Erkeği 

bittin oğlum sen
Bittin Oğlum Sen

İleri ki günlerde belki onuda size anlatabilirim.

Kitabı okuyanlar varsa yorumlarını merak ediyorum.

Hoşça kalın.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 9 Ortalama: 2.7]

Toplam Ziyaret: 5001 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 4 yorum “”

  1. Sizin blogunuzda görünce ve gayet umursamaz ilgisiz bir erkekle olduğumdan ötürü hevesle aldım kitabı ve inanın aralıksız soluksuz 100 sayfasını bitirdim bile tek okuyuşta 😉 biz kızların bakış açıları, hataları , güvenmeleri , erkek cinsinin ne kadar umursamaz ve aslında karmaşık olmadığı öyle güzel anlatılmış ki 🙂 Ve ilişkimde nerede hata yapıyorum diyenlerin ksinlikle alması gereken bi kitap . 🙂 teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com