Black Life Mini Kolonya

Merhaba

Kolonyaları çok seven bir insan olarak Black Life mini kolonyaları çok sevdim. Çok kalıcı ve güzel kokuları var.

50 ml ve ben lavanta kokusunu aldım. Mandalina ve vanilya kokusu da var. Mandalina kokusunu da beğendim. Ama vanilya kokusu sanki biraz ağır gibiydi. Mandalina kokusunu limon kokusuna yakın buldum. Fiyatı 5 tl. Ben aktardan aldım ama parfümerilerde falan da bulabilirsiniz.

kolonya2
Black Life Mini Kolonya

Kapağın içinde birde resimdeki gibi bir kapak daha var ki bu benim hoşuma gitti. Çantada dökülmesini engelliyor. Küçük bir şey ama ben severim böyle ince ayrıntıları. Farkı yaratan ayrıntılardır zaten.  Çünkü çantamda kapağı çıkan rujlar yüzünden ya da kremler yüzünden çok sıkıntı yaşamışlığım var. Ekstra tedbirli ürünleri o yüzden daha çok seviyorum. Mesela araba anahtarım rujlar yüzünden bozulmuştu:)

Lavanta kokusunun zihin açıcı ve sinirleri rahatlatıcı etkisi varmış. Mesela uykusuzluk sorunu yaşayanlar yastıklarına bir kaç damla lavanta yağı damlattıklarında daha kolay uykuya dalabiliyorlarmış. Bir de afrodizyak etkisi varmış lavanta kokusunun. Ayrıca baş ağrısına, sindirim sistemi sorunlarına da iyi geliyormuş bu koku. Kokular ve renklerin insanların psikolojisi üzerindeki etkilerine inanıyorum.

Yalnız iştah açıcı etkisi de varmış ki bu benim hiç hoşuma gitmedi şahsen. Benim iştahım açık zaten yani hiç ihtiyacım yok iştahımın açılmasına:(

Şimdilik hoşça kalın. Güzel kokulu bir dünya dilerim herkese…….

Toplam Ziyaret: 1508 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir