Bloggerlar Paylaşıyor Blogları Paylaşıyor – Özge Kopuz

Herkese merhaba,

Bugün sizlere başarıyı yakalamış olan bir blogger, Özge Kopuz ile yaptığımız söyleşiyi paylaşmak istiyoruz. Kendisi www.ozgekopuz.com ‘un sahibi. İnstagramda binlerce takipçisi var. Paylaştığı  resimler yüzlerce beğeni alıyor.  İşte onunla yapılan söyleşi 🙂

Özge hanım merhaba, öncelikle başarılarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. 

Okuyucularımıza hem sizden bahsetmek, hem de nasıl başarılı bir blogger olunur onunla ilgili ufak tüyolar vermek istiyoruz 🙂  

Öncelikle sizi kısaca tanısak. Kendinizi nasıl anlatırsız bize?

Herkese merhaba, ben Özge Kopuz. Denizli doğumluyum.  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdim. Mezuniyetinin ardından 1yıl Amerika’da yaşadım. Sonra Türkiye’ye döndüm ve eşim Ziya Kopuz ile evlendim. Evliliğimizi Mira’yı çok geçmeden Yade ve Asım’ı dünyaya getirerek 22 ay içerisinde geniş bir aileye dönüştürdük. 

ozge-kopuz-blog

Birden 22 ayda geniş  bir aile olunca bende çalışmalarımın yönünü çocukları için ve onlarla keşfettiği hayatı paylaştığım www.ozgekopuz.com ‘a çevirdim. Şimdilerde halen bebek tedavisi, çoğul gebelik, bebek bakımı, çocuk modası başta olmak üzere pek çok konuda içerek paylaşmaya ve annelerle fikir alışverişinde bulunmaya devam ediyorum. 

Avukat olduğunuzu okumuştum. Mesleğinizi yapıyor musunuz?

Evet avukatım.  Soy ismimi taşıyan bir hukuk bürom var ve halen mesleğimi büyük bir sevgiyle yapıyorum diyebilirim. 

Blog dünyasına nasıl katıldınız ve ne zaman başladınız?  

Aslında annelik serüvenim başlamadan önce aklımda böyle bir fikir yoktu. Sonrasında yaşadığım tecrübeleri, mutlulukları, sorunları başkaları da yaşıyor mudur? Düşüncesi ile blog açtım. Gördüm ki kadınlar benim gibi duygular yaşıyor ve tecrübelerini paylaşıyor çok daha verimli hale getirebilmek için tüp bebek tedavisi, çoğul gebelik, bebek bakımı, çocuklarla yapılabilecek etkinlikler ve çocuk modası gibi konular başta olmak üzere halen güncel içerik paylaşımları yapıyorum. 

3 çocuğunuz olduğunu biliyorum. Blog yazdığınızı, köşe yazarlığı yaptığınızı. Ayrıca avukatsınız. Peki her şeye nasıl yetişiyorsunuz?  

🙂 Çok az uyuyarak ve her biri farklı özelliklerimi ve yönü temsil eden sıfatlarımı severek diyebilirim. Çok planlı bir hayatım var. Güne çok erken başlamak ve şehir merkezinde oturuyor olmak en büyük avantajım. Programlarımı önceden belirliyorum ve bunları hayatın günlük rutinleri ile birleştiriyorum. Programda aksamaması için de elimden geleni yapıyorum.

ozge-kopuz-aile

Eşiniz başarınız ile ilgili ne hissediyor? 

Eşim yapısı gereği tam bir Karadeniz erkeği. Benim çok yoğun çabalar içinde olmamdansa daha aile hayatımıza yönelik çalışmalar içinde olmamı isteyen bir yapıya sahipti. Ta ki benim hem hayatını hem de iş hayatımı eksiksiz ve mutlulukla yaşadığımı görene kadar. Şuanda hem aile hayatımızda hem iş hem de bloggerlik hayatımla ilgili benimle gurur duyuyor.

Takipçi sayınız oldukça yüksek. Özellikle instagramda bir çok hayranınız var. Sizce neden sizi seviyorlar? 

İnstagram da iletişimde olduğum pek çok kişi var. Hayranlık duygusundan ziyade ben hayatı paylaştığımızı düşünüyorum aslında. Ben nasıl kuzenlerime yada anneme resim gösteriyorsam benim instagram sayfamı takip edenlerlede aynı samimiyetle fotoğraflarımı paylaşıyorum. Sanırım bu sıcaklık ve samimiyet iletişimde olduğumuz kişilerin sayısını arttırıyor. Yapılan yorumlardaki içtenlikten ben böyle bir çıkarım yapıyorum. 

ozge-kopuz-blog

Firmaların da sizi takip ettiğini biliyorum. Onların sizi tercih etmelerinin nedeni ne olabilir? 

İnstagram’da takipçi firmalarım var , kendileri ile zaman zaman bazı çalışmalar yapıyoruz. Görüştüğümüz ve çalıştığımız firmalarında benimle çalışmak istemelerinin temel nedeni bana göre ben gerçekten araştırdığım ve kendi deneyimlerimde çocuklarıma kendime yada aileme kullanmadığım yada önermeyeceğim hiçbir işinde olmuyorum. Markaları kendi hayatımda olumlu şekilde değerlendiriyosam ürünü  paylaşımlarken firma çalışmasından ziyade samimiyetle düşüncelerimi paylaşıyorum ve tavsiye ediyorum. Beraber çalıştığımız markalarında çoğunlukla beklentileri samimiyet ve güvenilirlik. 

Sizce bir blog yazarı nasıl olmalı? 

Blog yazarlığı kapsamı  çok geniş bir ifade bu nedenle ben size anne çocuk bloggerliği ile ilgili görüşümü paylaşmak isterim. Ben kendi blogumu yazarken kendi deneyimlerimi ve duygularımı ya da önerilerimi paylaşıyorum. Paylaşımları düzenli aralıklarla girmeye gayret ediyorum. Özgün içerik ve özgün görseli önemli detaylar olarak görüyorum.  Blog hazırlamak isteyenlere de düzenli, istikrarlı ve özgün paylaşımlar yapmalarını öneriyorum. 

Blog dünyasına adım atmak isteyen yada istediği başarıyı henüz yakalayamayanlara ne tavsiye edersiniz? 

Blog dünyasına adım atmak isteyenlere sadece bir adım atmalarını ve kendilerini ifade edebilecekleri, düşüncelerini paylaşabilecekleri ve etkileşime geçecekleri platformu bir an önce açmalarını öneririm. 

Blog çalışmalarını iş gözü ile değerlendirmek isteyenlere de önerim düşüncelerini eyleme çevirmelerini tavsiye ederim. Fikir olarak bekleyen ve başarısına inanılan araştırılmış projelerini hayata geçirmelerini öneririm. 

Sevgili Şafak bu keyifli sohbet için sana teşekkür ederken  Bloggerlar Paylaşıyor okurlarını sevgi ve selamlarımı da iletmek istiyorum.

 

 

Toplam Ziyaret: 4277 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 3 Ortalama: 1.3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir