Bozcaada Gezisi

Bozcaada

Bozcaada

Kuş seslerine uyanmanızı dilediğim sabahtan herkese Günaydın:)

Yıllardır her yazını Gelibolu’da geçirip Bozcada’ya benim kadar az giden biri daha yoktur umarım 🙁 Geçen pazar günü artık yeter dedik . Sabah 8 ‘de yola çıktık 11’e doğru ordaydık. Vapurla yolculuk olduğu için biraz daha uzun sürüyor. Adaya vardığınız gibi Bozcaada Kalesi devasa görüntüsüyle sizi karşılıyor. İçine giriş olduğunu sanmıyorum ama uzaktan bile bakmanız yeterli olacaktır . Tavsiyem hemen kalenin 1-2 fotoğrafını çekmeniz. Sonra ada içi gezintiye başlayabilirsiniz. Evler o kadar şirin ki, her yapıda poz vermek gelecek içinizden:)  

bozcaada

bozcaada
Manastır

Meşhur Çiçek’in kurabiyelerini unutmayın. Damak Çatlatan diye bir kurabiyeleri var tadı müthiş:) Düşünün o gün diyetimi bıraktım:) Şaraphaneler, rüzgar gülleri derken sıra Ayazma Plajında.

bozcaada

bozcaada
Kilise

Güneş muazzam, yani yarım saat ile kıp kırmızı olabilirsiniz. Ama ben denize giremedim suyu cok soğuk . Gezinin plaj kısmından sonra bayanların en sevdiği an başlıyor; Alışveris. İki sokak boyunca sıra sıra dizilmiş yerel takıcılar var.

bozcaada
Bozcaada

Hepsine aşık oldum. O kadar güzel kolyeler , küpeler var ki ve hepsi el emeği. Gözümüzü doyurduktan sonra sıra karnımıza geldi . Sıra sıra çay bahçeleri var oturup bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Ve son olarak almanız gereken bir şey daha;Damla sakızlı türk kahvesi. Yaşlı bir amca satıyor, hemen göreceksiniz zaten. Bir kez olsun gidip görmenizi tavsiye ediyorum. O insanların sevecenliğini görmek için bile o kadar yol gidilir inanın bana…

bozcaada

Haftaya görüşmek üzeree 🙂

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1481 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirİlknur Özkan

Yazar Hakkında

(139 yazısı var )

1995 İstanbul Doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisiyim. Yaklaşık bir yıldır Acemi Sihirbaz isimli blogumda yazıyorum.
Dünyaya geliş amacımız olduğuna inanıyorum ve bu yolda ki en önemli aracımız kelimeler. Bu nedenle kitap okumak ya da bir şeyler karalamak benim için basit bir hobi olmaktan çıkalı çok oldu. Bir kitap sayfasının insanların hayatında değişime yol açması,onları etkilemesi ,onlara yön göstermesi benim için çok mühim. Belki şu anda bana bile çok amatör gelen yazdıklarımın, ilerde insanları etkileyecek seviyeye gelebilmesi için daha profesyonel olan kişilerle yazmak benim için bu yüzden önemli.
Konuk yazar olarak başladığım bu sitede, yazarların arasına girmek beni çok mutlu ediyor. Sizden de desteklerinizi bekliyorum :)

Web sitesi: http://acemisihirbaz.blogspot.com.tr/