Bu Etkinlikte Yer Almak İstermisiniz?

yardim

Merhaba

Mutlu pazarlar diliyorum öncelikle herkese.

Şimdi sizden gözlerinizi kapatıp ilkokul yada ortaokul zamanlarınızda ki halinizi görmenizi istiyorum. Nasıl bir çocuktunuz? Aileniz her istediğinizi alabiliyor muydu? Demek alabiliyordu. Çok şanslıymışsınız…

Alamıyor muydu? Hiç başka birinin küçülmüşlerini giymek zorunda kaldınız mı? Okula yırtık ayakkabı ile gidip ayaklarınızı saklamak için şekilden şekile girdiniz mi? İmrenerek mi bakıyordunuz giyimiyle harcadığıyla sizden farklı olan çocuklara. Neden sizin sahip olamadıklarınıza sahip olanlar var diye Allah ile konuştunuz mu hiç? Cevap alamayınca o küçücük çocuk aklınızla kendinizce cevaplar bulup bazı şeyler için söz verdiniz mi Yaradana? Şimdi imkanınız varsa verdiğiniz sözü tutmak istemez misiniz?

Bütün bunları hissetmiş olmasanız bile bu yazdıklarımı okurken içinizde bir yerler titredi mi? Yoksa bu yazdıklarım size acıtasyon mu geldi? Eğer “Amann bu durumda çok kişi var, hangi birine yardım edeceksin” dediyseniz, aradığım ve elini uzat dediğim kişi zaten siz değilsiniz, Keşke olsaydınız.

Bütün bunları neden yazdığımı mı merak ediyorsunuz. Anlatayım.

Cuma günü bir blogger arkadaşın  yazısını okudum. Kafası Karışık Blog. Bu bir etkinlikti. Bir çoğumuzun bildiği hatta sık sık katıldığı yada paylaştığı etkinliklerden biri değil ama. Bir yardımlaşma etkinliğiydi. Sevgili Dilek,  öğretmen arkadaşı Tuba’nın görev aldığı Tarsus Günyurdu İlk/ Orta Okulunda,birbirinden tatlı ama maddi imkânsızlıklar yüzünden üzelen 30 tane çocuğun mektubunu paylaşmış ve onların sesi olmaya karar vermiş. 

Çocuklar için istenen şeyler şunlar: Mevsimlik ayakkabı, pantalon, hırka ve t-shirt.  Gönül yepyeni olsun çocukların gözleri parlasın ister ama mutlaka yeni olması gerekmiyor. Kullanılabilecek durumda olsun kendi çocuğunuza giydireceğiniz gibi olsun bu da kabul. Bu liste dışında okul ihtiyacı vs. de gönderebilirsiniz dilerseniz. Para kesinlikle kabul etmiyorlar.

Bizde Bloggerlar Paylaşıyor olarak bu etkinliğe tüm kalbimizle destek veriyoruz. Tek bir çocugun bile kalbine dokunabilirsek yada birinin dokunmasına aracı olabilirsek ne mutlu bize. Çocukların televizyon ve gazetelerdeki kötü haberleri, savaşları normal gördüğü bir dönemdeyiz ne yazık ki. Bazılarımızın 1 gecede dışarıda yenilen yemeğe ödediği para kadar bir para ile bu çocuklardan biri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına yüzünde bir gülümseme girebilir. Dünya da iyi insanlar da varmış, Allah da beni unutmamış bana bir melek yollamış diyebilir.

Çocuklar için istenen şeyler şunlar: Mevsimlik ayakkabı, pantalon, hırka ve t-shirt.  Gönül yepyeni olsun çocukların gözleri parlasın ister ama mutlaka yeni olması gerekmiyor. Kullanılabilecek durumda olsun kendi çocuğunuza giydireceğiniz gibi olsun bu da kabul. Bu liste dışında okul ihtiyacı vs. de gönderebilirsiniz dilerseniz. Para kesinlikle kabul etmiyorlar.

Yardımcı olmak isteyenler Dilek ile irtibata geçebilir, o size mutlaka cevap verip yönlendirecektir.

dilekce54@outlook.com

Etkinliğin  facebook adresine tıklayarak son durumu görebilirsiniz. Tık Tık

Dilek’in blog yazısı için Tık Tık

 

Şimdi çocukların yazdığı mektuptaki o satırlarla baş başa bırakıyorum sizi. 

5

Merhaba,
Size Tarsus Günyurdu Köyü Ortaokulu’ndan yazıyorum. Ben ve arkadaşlarım burada okuyoruz.

23 Nisan gelmek üzere ama biz bayrama katılmak istemiyoruz. Çünkü bayramda her gün giydiğimiz yırtık tişört ve terliklerle gösterilerimizi yapmak zorunda kalacağız. Kış ya da bahar fark etmeden okula gelirken büyüklerimizin eskilerini giymek zorundayız. Bazen yazın bot, kışın terlikle okula gidebiliyoruz. Bize yardım eder misiniz?

Çok değil 30 kişiyiz ve yine çok değil sizden istediklerimiz. Tişört, hırka, pantolon ve bir çift mevsimlik ayakkabı fazlaca işimizi görür emin olun. Pahalı şeyler de istemiyoruz zaten. Her yerde bulunabilecek şeyler yollayabilirseniz biz tahmin edemeyeceğiniz kadar mutlu oluruz. Ya da giymediğiniz artık size ya da çocuklarınıza olmayan kıyafetleri de yollayabilirsiniz. Sizin için anlam ifade etmeyen her şey bizim için o kadar büyük bir fark yaratacak ki…

Yardım edecek herkese şimdiden kocaman teşekkür ederiz. Yardımlarınızla bu 23 Nisan bizim için diğerlerinden farklı geçecek ve bilin ki sizi hiç unutmayacağız. Biz de büyüyünce başka çocuklara yardım edeceğiz.

Teşekkür ederiz.

Şu an itibarı etkinlikte ihtiyacı henüz karşılanmamış 21 çocuğumuz kaldı.   Bunlardan ikisinin ayakkabıları biri tarafından alındı. Etkinlik 30 Nisan’da sona erecek ama gönlüm 23 Nisan’da hepsinin ihtiyacı karşılanmış olsun istiyor. Yani herkesin gücü yettiğince yapabileceği bir şeyler var. Bu yazıyı ya da Dilek’in yazısını paylaşarak bile yardım edebilirsiniz. Lütfen kendinizi o çocukların yerine koyun. 

 

Sevgiler

Şafak

Toplam Ziyaret: 2321 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

2 thoughts on “Bu Etkinlikte Yer Almak İstermisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir