Büyüleyici Bağırsak

 

 

1990 doğumlu olan Alman Giulia Enders yazdığı ilk kitabıdır. Şu anda Frankfurt Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi’nde Gastroenteroloji bölümünde doktora tezini yazmaktadır.

2012 yılında 22 yaşındayken “Büyüleyici Bağırsak” sunumuyla Berlin ve Karlsruhe’da Science Slam Ödülü’nü kazanmış ve bunun üzerine bu kitabı yazma kararı almış.

Mart 2014’te yayımlandığında en çok satan kitaplar listesinde ilk sırada yerini almıştır. Kitap içeriğindeki çizimleri ablası Jill Enders yapmış. Çizimler kimi zaman düşündürücü kimi zaman komik 🙂

Hangi bakterilerin size mutlu edeceğini, hangisinin depresyona sokacağını öğrenebilirsiniz. Normal doğum ile dünyaya gelen bebeklerin anneden yuttuğu probiyotikler sayesinde bağırsaklarına ilk bakteriler yerleşir ve bu şekilde daha çok fayda sağladığı anlatılıyor.

Ne yersek o oluyoruz, mesela tatlının zararlarından bahsediliyor ve ben kendimi bildim bileli tatlıııı diye gezerim öyle severim ve bağırsak problemlerini her yaşımda yaşadım tabi şuan eskiye göre çok çok az yiyorum, faydalarını elbette görüyorum.

Çok fazla detay vermek istemedim kendinizin okuyarak görmeniz için çünkü herkes kendine ait birşey bulacağına eminim.

İçinizde küçük bir dünya var ve keşfetmek isterseniz bu kitapla yapabilirsiniz.

 

 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1720 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirTuğçe Eledağ Öke

Yazar Hakkında

(9 yazısı var )

Web sitesi: http://www.madamvera.com/