Cakeshow İstanbul – Butik Pastacılar Festivali

Geçen hafta, Tübitak uygulamalı mentorluk eğitimi için Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’ne gitmiştim. Kantine içecek birşeyler almaya gittiğimde cıvıl cıvıl bir kalabalıkla karşılaştım. Kermes var diye düşündüm önce, afişlere dikkatli bakınca bunun Cakeshow İstanbul etkinliği olduğunu öğrendim.

Araştırınca Cakeshow İstanbul’un Türkiye’de bu konudaki  ilk ve tek festival olduğunu öğrenince sizlerle paylaşmak istedim.

Börek görünce dayanamam. Önce çayın yanında yemek için kendime bu etkinlikte yapılan ve bağış karşılığı satılan haşhaşlı börekten aldım. Afiyetle yedikten sonra neler var diye bakınırken pasta malzemelerinin satıldığı standlardan başka yarışma için sergilenen pasta ve kurabiyeleri gördüm. Beğendiklerimden bazılarını sizin için fotoğrafladım. Tadlarına bakmama izin vermediler 🙁

Bu arada etkinliğin bu yıl ikincisi düzenlenmiş. Etkinliğe sanırım Fatih Belediyesi de destek vermiş, çünkü yarışma masalarının hepsinde Fatih Belediyesinin logoları vardı.

Etkinlik süresince workshoplar, tasarım ve pastacılıkla ilgili eğitimler ve sektörle ilgili paneller de yapılıyordu.

Cakeshow İstanbul etkinliği ile ilgili daha fazla bilgi için www.cakeshowistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ancak 2017 yılında ne zaman yapılacağı konusunda web sitelerinde bilgi bulamadım. 🙁

[URIS id=277]

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 229 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirYazar Hakkında

(23 yazısı var )

Her şeyden kıymeti 2 oğlum Ege ve Efe Deniz, en büyük destekçim biricik eşim Şafak ve ben hayatımıza olanca hızımızla devam ederken sizlere benden ve bizden bir şeyler verebilirsem ve sizin hayatınızda da fark yaratabilirsem (birkaç kişi bile yeterli) bu site için yaptığım çalışmalar ve zaman boşa gitmeyecek diye düşünüyorum.

1972 Salihli doğumluyum. Burçlara göre bakarsanız bir ikizlerim. Sınırsız hayal gücüm, hiç bir zaman büyümek istemeyen, her zaman eğlenecek bir şeyler bulan, hayata hep pozitif yanından bakan, yetenekli ve eğlenceli biraz da sıra dışıyım. Kimseye merhaba demekten çekinmem.

Aklıma hep yıllarca önce gittiğim Denizliler günü geliyor. Kapıda herkesi hoşgeldin diye karşılamış, çılgınlar gibi pistte dans etmiş, Denizli şivesi ile konuklarla sohbet etmiş, sonra da kapıda gelecek sene görüşmek üzere diye uğurlamıştım. inanın çok eğlenceliydi. :)

“Kimi yere baktı yerdeki çamuru gördü, kimi göğe baktı gökteki yıldızı gördü”

Hep gökteki yıldızları görmeyi tercih ederim. Çamuru herkes görür, önemli olan zor anlarda bile umut dolu olmak. İnsanlara her zaman daha iyisine layık olduklarını anlatır, kendi potansiyellerini keşfetmeleri konusunda onları yüreklendiririm.

94 Deniz Harp Okulundan elektronik mühendisi olarak mezun oldum. 5 yıl sonra da üsteğmenlikten istifa ettim. Sonrasında hep bilişim ve teknoloji şirketlerinde çalıştım.

İş alanım donanım, yazılım, eğitim, sistem, network… Birçok kimsenin bilmediği bir sürü terimle teknoloji içinde boğulmadan iş hayatına devam ediyorum.

Ölü zamanlarını yatırım aracı olarak kullanarak tüketim organizasyonu kuruyor, liderlik becerilerini geliştirmek için kişisel gelişim seminerlerine katılıyorum.

Burada da öncelikli olarak iş hayatım nedeni ile tecrübe ettiğim ürünleri sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Tüketici olarak yaşadığım güzel ve üzücü olayları sizlerle paylaşacağım. Hep birlikte sorunlara çözüm arayıp, bulacağız.

Sorunsuz teknoloji için geri bildirim çok önemli.

Sevgiyle kalın :)

Alp Tolga

Web sitesi: http://www.nettowork.com