Celebra’da Leziz Bir Kahvaltı

celebrakurucesme

Celebra Kuruçeşme

Kahvaltı benim için en önemli öğün. Çalıştığımdan dolayı hafta içi sabah kahvaltı hazırlamak ve yemek çok zor oluyor. O yüzdendir ki pazar sabah kahvaltısının hazırlanışı benim için ayrı bir keyif.

#nihanvesafakla23nisan sponsorlarından çekilişle kazandığım iki kişilik serpme kahvaltını geçtiğimiz pazar günü kızımla beraber denemek istedim. Kahvaltımızın güzel geçeceğini biliyordum ama bu kadar sıcak bir ortamla karşılaşacağım aklıma gelmemişti. Mekanımızı ziyaret etmeden önce rezervasyon yaptırmıştım. Kontrollü olmak her zaman için iyidir düşüncesi olanlardanım. Güneşin bol olduğu mis gibi bir gökyüzünde çıktık yola. Mekanımız benim İstanbul’un en sevdiğim yerlerinin birinde Kuruçeşme Bebek’te. Kahvaltıdan sonra sahilde yürüyüş yapar, yediklerimizi eritiriz dedim. Dolu dolu bir pazar bizi bekliyordu. Bu kadar önsözden sonra şimdi Celebra‘yı anlatayım. Kuruçeşme sahilde incir ağaçlarının arkasındaki terasta konumlanmış küçük bir köprü ile birbirine bağlanmış tamamen açık bir teras, kapalı alanlarınında tavanı komple açılması sağlanmış bir ön girişi var. Mekandan içeri girdiğinizde garsonların şefi olduğu zannettiğim beyefendi sizi hemen karşılıyor ve yerinizi gösteriyor. Hemen servis açılarak masanızı mis gibi kahvaltılarla donatmaya başlıyorlar. Çaylarımız oğlum istemese de ona taze sıkılmış bir portakal suyu ve bir kaç çeşitten oluşan ekmek sepeti hizmetinize sunuluyor.

Çok açız, hemen başlıyoruz yemeye.

celebrakurucesme
Celebra Kuruçeşme

Peynir benim kahvaltıda olmazsa olmazım. Her türlüsü  makbulümdür. Salam, domates,salatalık ve zeytin.

İncir ağaçlarının arasında güneşin sabah sıcaklığı ve boğazdan gelen hafif bir esinti. Tam benlik bir ortam. Kızımla kahvaltı keyfine varmaya hazırdık.

İlk başta masamıza gelen kahvaltı çeşidi bu kadarla sınırlı sanırım dedik ama öyle değilmiş. Biz peynir ve zeytinlerimizi sindirmeye çalışırken, arka tarafta hazırlanan börek, kızarmış patates ve menemenden haberimiz yokmuş.

celebrakurucesme
Celebra Kuruçeşme

Diğer kahvaltılıklar da geldiğinde masamız şenlenmiş oldu.

celebrakurucesme
Celebra Kuruçeşme

Ben karnımdan çok gözümün de doymasını isteyenlerdenim. Her ikisinide yaşadım diyebilirim. Kızım tereyağını pek sevmemesine rağmen, tereyağının tadına bayıldı. Aynı şekilde ben de. Yediğim ıspanaklı börek  ve katmer el açmasıydı. Zaten börekleri Anadolu yakasında oturan bir ev hanımının yaptığını işletme sahibi Tayfun Bey’le yaptığımız  hoş sohbette teyit etmiş oldum.

İşletme sahibi Tayfun Bey’in müşterilerini selamlayıp hal hatır sorması, masalar arasında gezerek sıcak gülümsemesiyle konuşması sizi özel hissettiriyor. İlknur Hanım’ın yanınıza gelip masalarla ilgilenmesi, hemen çözüm bulması ve sıcak yaklaşımı taktire şayan.Kendisiyle kısa sohbet etme fırsatını yakalamak ve kısa zamanda bir çok bilgiye sahip olmak bende yeni planlamalar oluşturdu.

Celebra’da kahvaltı ve yemek dışında düzenlenen değişik organizasyonlar var. Sizin talebiniz doğrultusunda size alışılmışın dışında farklı fikirler sunan heyecanlı bir ekip var. Bu ekibin arkasında güçlü bir kadroda mevcut. Düğün, davet,doğum günü, parti veya kutlama aklınıza ne geliyorsa. Mutlaka İlknur Hanım’la bir konuşun. Pozitif enerjisi ile size iyi gelecektir.

celebrakurucesme
Celebra Kuruçeşme

Aslında anlatmak istediğim bir çok konu var. Mesela kahvaltı sonrası sunulan meyvelerin tazeliği. Tayfun Bey’e özellikle karpuz ve çileği nerden aldıklarını sordum. ‘Karpuzumuz özeldir’ dedi. Evet özel gerçekten.Çilek ise hoş kokulu ve tadına varacağınız şekilde. Söylediklerimi anlamak için tatmanız gerekiyor.

Celebra Kuruçeşme
Celebra Kuruçeşme

Garsonların yaklaşımı son derece mükemmel ve hızlı. Sürekli ‘Size başka bir ihtiyacınız var mı?’ sorusu sorulmakta. İşletmenin serpme kahvaltı vermesinde ki amaç, ürünlerin taze kalması ve başka eller tarafından ellenilmemesi. Bu şekilde daha iyi hizmet verildiği fikri savunulmakta. Bende serpme kahvaltının daha doğru bir karar olduğunu düşünüyorum.

Celebra Kuruçeşme
Celebra Kuruçeşme

Çocuklu ailelerde unutulmamış durumda. Siz kahvaltınızı yaparken hafta sonları 14:00’e kadar palyaço ve çocuklarınızla ilgilenen bir oyun ablası bulunuyor.

celebrakurucesme
Celebra Kuruçeşme

Bazı işletmelerde serpme kahvaltı yanında sadece bir bardak çay verilmekte ama Celebra’da sınırsız çay, kahvaltı sonrası meyve ve Türk kahvesi serpme kahvaltı fiyatına dahil. Ayrıca aracınızla gittiğinizde otopark aramanıza gerek yok. Otoparkta ücretsiz.

celebrakurucesme
Celebra Kuruçeşme

Celebra’da serme kahvaltı 45TL

Denemeye değer bir işletme. Tavsiye ederim.

Sevgiyle kalmanız dileğiyle

 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 1]
Toplam Ziyaret: 1989 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com