Cemil KAVUKÇU-Üstü Kalsın

Hayatın koşuşturmasında durup nefes almak için en iyi yol nedir?

Bence okumak!

Cemil KAVUKÇU-Üstü Kalsın
Cemil KAVUKÇU-Üstü Kalsın

Öykücülüğün usta kalemi “Cemil KAVUKÇU”  2014 yılında çıkardığı  “ÜSTÜ KALSIN” ile hayata üstü kalsın diyor.9 ayrı öyküden oluşan bu eser her hikayede sizi farklı ruh haline sokuyor. Çünkü ben hepsinden ayrı ayrı çok başka şeyler buldum.İlk hikaye olan “O Bakış” iki jeo-fizikçinin  bir yerde mahsur kalışını ve sonrasında olanları anlatıyor. Bu hikayede bir “Tombik” var ki okumalara doyamazsınız. Sırada ki üç hikayenin en önemli kahramanları kargalar. Sanki devam  hikayesiymiş gibi geliyor kulağa ama kargadan ne kadar farklı hikayeler yaratılıyor görmüş oluyoruz. Dördüncü hikayesi “Şerare” tam bir Cemil KAVUKÇU hikayesi. Hikaye şöyle başlıyor.” Öykünün konusu. İki nokta üst üste. Aslında ortada  konu monu yok.” Beli kalıpları atın kafanızdan,yaşamınızdan diye bağırıyor bu hikaye.

Üstü Kalsın-Şerare
Üstü Kalsın-Şerare

“Olasılıklar” kitabın 5.hikayesi. Sanırım en bunalımlı olanı. Nefes almaktan bile korkcak hale gelen bir insan var hİkayenin ortasında .”Öğle Sıcağı” ve “Ruhsavar Topu” ile adım adım son öyküye yaklaştığımız kitapta her sayfadan bir şeyler bulmanız mümkün. Ve son olarak Üstü Kalsın”. Yalnızlık bu kadar iyi anlatılmamalı diyor insan kendi kendine .

Üstü Kalsın
Üstü Kalsın

105 sayfadan oluşan bu kitap hem sizi yormaz hem de yorgunluğunuza çare olur. Can yayınevinden çıkan bu kitap 11TL. Okuyun eminim çok beğeneceksiniz.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 932 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirİlknur Özkan

Yazar Hakkında

(139 yazısı var )

1995 İstanbul Doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisiyim. Yaklaşık bir yıldır Acemi Sihirbaz isimli blogumda yazıyorum.
Dünyaya geliş amacımız olduğuna inanıyorum ve bu yolda ki en önemli aracımız kelimeler. Bu nedenle kitap okumak ya da bir şeyler karalamak benim için basit bir hobi olmaktan çıkalı çok oldu. Bir kitap sayfasının insanların hayatında değişime yol açması,onları etkilemesi ,onlara yön göstermesi benim için çok mühim. Belki şu anda bana bile çok amatör gelen yazdıklarımın, ilerde insanları etkileyecek seviyeye gelebilmesi için daha profesyonel olan kişilerle yazmak benim için bu yüzden önemli.
Konuk yazar olarak başladığım bu sitede, yazarların arasına girmek beni çok mutlu ediyor. Sizden de desteklerinizi bekliyorum :)

Web sitesi: http://acemisihirbaz.blogspot.com.tr/