China Glaze 80616 ve Wet’n Wild Gray’ s Anatomy Karşılaştırması

Merhaba;

Ojeler her kadının tutkularından biridir. Hiç ojem yok diyen kadının bile mutlaka bir kaç adet ojesi vardır. benim gibi oje manyağı birininse düzinelerce ojesi vardı. Ojede marka tutkunu birkaç kişiden biriyim. China Glaze markasından yana profesyonel olan ben farklı markaları da tabiki kullanıyorum. Hatta bayıldığım China Glaze markasında bulunmayan diğer renkleri de farklı markalarda bulabiliyorum.

Bu haftaki yazımda ise sizlere China Glaze markası ve Wet’n Wild markasının karşılaştırmasını yapacağım. Öncelikle şunu belirtmeliyimki her iki markanında sürülüşü gerçekten harika. Yumuşak bir şekilde sürüm sağlanabiliyor. China Glaze ile yazımıza başlamak istiyorum.

China Glaze Oje
China Glaze 80616

China Glaze ojeleri ABD üretilen ojeler. İsminden dolayı Çin malı mı algısı çok fazla. Fakat üretim yeri ABD. Ojenin kullanım süresi açıldıktan sonra 3 yıl. Şunu söylemeliyim ki dibinde olan China Glaze ojelerim var ve herhangi bir donma ya da yoğunlaşma yapmadılar. Bu durum renk ile de alakalı. Açık renkler her zaman daha çabuk yoğunlaşır. Koyu renklerin yoğunlaşması biraz daha geç olur. 

China Glaze şişesi içerisinde bilye bulunmakta ve bu durum uzun süre aynı şekilde duran ojenizi çalkalarken renk pigmentlerinin birbirine karışmasını sağlar. China Glaze ojelerin renklerinde tek katta bile rengini tırnaklarınıza verebilirsiniz. Bir çok markanın ojesini deneyen biri olarak bu konuda gerçekten çok hassasım. China Glaze ‘in en çok sevdiğim yanlarından biri de bu özelliği. Şişenin rengi ne ise onu almanızı sağlıyor.

14 ml olan China Glaze ojelerini dibine kadar kullandığınızda ortalama 20 ila 30 arasında uygulama yapabiliyorsunuz. Fırça darbeleri diğer markalara oranla biraz daha yumuşak.

Gelelim Wet’n Wild ojemize;

Wet'n Wild Oje
Wet’n Wild Gray’ s Anatomy

Bu markayı henüz yeni kullanmaya başladım. Sürüm oldukça güzel. 13.5 ml. Yine ABD üretimli bir oje markası. Wet’n Wild ayrıca renkli kozmetik ürünleri ile de dikkat çeken markalardan birisi. Her iki markanın da rengini seçerken birbirine yakın renkler seçmek istedim. Aradaki farkı gösterebilmek için.

Benim tercih ettiğim Wet’n Wild rengi hafif sedefli. Sedefli ojelerde sizde bilirsiniz ki renk tonunu almak biraz daha zordur. Wet’in Wild ojeninde içerisinde ojenin renk pigmentlerinin yoğunlaşmasını önleyen bir bilye bulunmaktadır. Bu sayede her iki markada hem donmaya karşı hemde renk pigmentlerinin dibe çökmesini engellemek için bilye kullanmıştır.

Her iki markanında klasik markalardan çok farklı yönleri olduğunu belirtmek isterim. Memnuniyetime gelince; her iki markadan da memnunum. Tabi ki renklerin daha belirgin bir şekilde olması ilk tercihlerimden biri.

Bu arada her iki oje markasının kuruma süresi aynı. Üzerine kurutucu sıkmanıza gerek yok. Daha parlak görüntüler için oje parlatıcı uygulamanız ojenin daha parlak olmasını sağlayacaktır.

Bu hafta ki yazımızda da her iki markaya da teşekkürler. Birçok markadan alınamayacak sonuçları verdiği için her zaman tercih edeceğiniz markalardan sadece ikisi.

Sevgiyle Kalın ve Gülümsemeyi Unutmayın… 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 949 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirEsra Hanedan

Yazar Hakkında

(18 yazısı var )

Web sitesi: