Cinsel Eğitim Öyküleri

Merhabalar

Bu günkü yazım, yine Oğlum Berke’nin sorularına daha iyi cevap verebilmek için satın aldığım ve memnun kaldığım bir çocuk eğitim kitabı. Cinsel Eğitim Öyküleri.

İlk önce beni bu kitabı almaya iten sebep ve sorulardan bahsetmek istiyorum.

Kız kardeşimin 1,5 yaşında bir oğlu var ve hala anne sütü emmekte. Bizim beraber vakit geçirdiğimiz zamanlarda doğal olarak kardeşim oğlunu emziriyor ve bu emzirme sürecine şahit olan benim tatlı oğlum, bana neden meme emdiğini ve kendinin de yapmak istediğini söylüyor.

Ayrıca son günlerde vücuduyla ilgili sürekli merak halinde. Neden ayakta çiş yaptığını soruyor, sabah uyandığında pipisinin büyüdüğünden bahsediyor. Külodunu indirip kendine bakıyor. “Yapma anneciğim” dediğimde gülüyor ve beni pek dinlemiyor.

Bende Berke’nin kendini tanıması gerektiğini inandığım için, ona nasıl düzgün cevap verebilirim düşüncesi içerisinde araştırma yaparak; Psikolog Yaşam Yanardağ Çelik tarafından hazırlanmış Net Çocuk Yayınları tarafından basılmış olan Cinsel Eğitim Öyküleri Kitabını aldım.

 Cinsel Eğitim Öyküleri
Cinsel Eğitim Öyküleri

Kitabımız iki bölüm şeklinde. Biz şu an ihtiyacımız olan birinci bölümü okuduk. Vücudumu tanıyorum.

Kitabımızda Melis ve Efe evcilik oynarken vücutlarındaki farklılıklardan konuşmaya başlıyorlar. Bu konuşmayı duyan Melis’in annesi çocukların yanlarına giderek onlara katılıyor ve “Gelin isterseniz birlikte araştıralım” diyerek anlatmaya başlıyor.

 Cinsel Eğitim Öyküleri
Cinsel Eğitim Öyküleri
 Cinsel Eğitim Öyküleri
Cinsel Eğitim Öyküleri

Kitabı arka arkaya iki gece okuduktan sonra Berke’nin soruları kesilmiş oldu ve bilinçlendi.

Ben doğru bilgiyi, doğru şekilde anlatarak aktarmış oldum.

IMG-20160608-WA0006
Cinsel Eğitim Öyküleri

Annelerin neden bebeklerini emzirmeye ve emzirme görevinin sadece kızlara ait olduğunu kitabın resimlerinden faydalanarak anlamış olduk.

Kitapta bir diğer önemli detayda bedenlerin korunmasına yönelik vurgulanan özel detaylar.

Özel bölgelerin anne ve babalar dışında kimseye gösterilmemesi ve ellettirilmemesi şeklinde.

Kitabın ikinci bölümü henüz okumadım. Çünkü daha o şekilde sorular henüz sorulmuş değil. Berke ne zaman sorarsa o zaman Dünyaya Geliyorum bölümünü onu okumaya başlayacağım.

Ben son derece memnun kalarak  okuduğum bu yararlı kitabı size öneriyorum.

Kitapçıya gittiğinizde inceleyip alabilirsiniz. Cinsel Eğitim Öyküleri Kitabının Fiyatı 12 TL

Haftaya yeniden görüşelim. Olur mu?

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 821 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com