Clinique 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi

Clinique 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi

Herkese merhabalar!

Bu hafta sizlere oldukça başarılı bulduğum bir marka olan Clinique’in cilt bakımının temel ürünlerini içeren setinden bahsedeceğim. Genellikle Clinique online satış sitesinden alışveriş yapmayı seviyorum çünkü bol bol hediye veriyorlar 🙂 Bu seti aldığım güne özel makyaj çantası, ruj ve serum hediyeleri vardı. Hediyeleri düşününce baya karlı bir alışveriş oldu. Setin özelliklerine gelirsek, cilt tiplerine göre 4 farklı çeşidi bulunuyor. 

1-Çok kuru cilt

2-Kuruya dönük karma cilt

3-Yağlı cilt

4-Çok yağlı cilt

Benim cildim yağlı olduğu için 3 numarayı tercih ettim. 

clinique
Clinique 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi

Setin içerisinde sırayla kullanılacak olan 3 adet deneme ürünü bulunuyor. Deneme boy dediğime bakmayın, içerisinde 2 ay yetecek kadar ürün var. İlk aşama yüz temizleme jeli ile başlıyor. Yüz temizleme jeli kokusuz, fresh bir yapıya sahip. Benim gibi kokulu yüz ürünleri sevmeyenler için oldukça ideal. Makyaj ve yağ kalıntılarını oldukça güzel temizliyor. Tek eksisi yüzümde biraz gerginlik yaratması oldu. Bu sorunu setin son aşaması olan nemlendiriciyle aştım. 

clinique
Clinique 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi

İkinci aşamada arındırıcı losyon kullanılıyor. Bu losyon içerisinde alkol içerdiği için oldukça keskin bir kokusu var. Cildimi de bu nedenle biraz yaktı ama bu yakıcı etki hemen geçiyor. Daha az alkollü olsa daha iyi olabilirmiş 🙂 Onun dışında yağlandırmayı geciktirmesini sevdim diyebilirim.

clinique
Clinique 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi

Son aşama olarak da Dramatically Different nemlendirici kremi uygulamak gerekiyor. Benim set içerisindeki favori ürünüm bu nemlendirici oldu. Yağlı cildim için oldukça uygun. Yapış yapış olmadan cildimi daha da yağlandırmadan oldukça yeterli bir nem sağladığını düşünüyorum. O ilk yıkamadaki gerginliği de çok güzel bir şekilde aldı. 

clinique
Clinique 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi

Genel olarak ben bu seti beğendim. Şuan da promosyonlu bir fiyata (59 TL) bulabilirsiniz. Cilt bakım ürünü arayışında olanlara tavsiye edebileceğim bir set. Umarım siz de benim gibi memnun kalırsınız 🙂

Görüşmek üzere!

Toplam Ziyaret: 2516 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir