Çok Hayal Kuran Çocuk Kitabının Yorumu

Merhabalar

Yine bir çocuk kitabı tanıtımı ile karşı karşıyayım sizlerle.

Yazılarımı takip edenler kitaplara olan düşkünlüğümün farkındadır. Kitap sevgisini çocuklarıma her fırsatta aşılıyorum. Onlarında artık benim kadar sevdiğini düşünüyorum.

Her akşam yatmadan önce altı yaşındaki oğlum “Anne kitap okuyalım” diyor. Onun bu isteği beni sürekli kitap almaya teşvik ediyor.

Oğluma okuyacağım kitaplarda oldukça seçici ve hassas davranıyorum ve paylaşımları bu yönde yapıyorum.

son aldığım kitap Çok Hayal Kuran Çocuk oldu.

Elma Yayın Evinden çıkan Çok hayal Kuran Çocuk, okul öncesi kitap kategoresinde. ,Kitabın adından anlaşıldığı gibi konumuz hayal kuran bir çocuğa ait.

Yıldızlar, güneş ve ayla konuşmayı dileyen Çok Hayal Kuran Çocuk, uykusunda ona eşlik eden bir hayal perisi ile tanışması ile başlıyor.

Çok Hayal Kuran Çocuk hayal perisi ile bulutlara, oradan kutuplara, denizleri aşıp, göçmen kuşları ve kırlangıçları görerek, Atlas Okyanusu’nu görüyor.

Okyanusta  geziyor.

Güneşe gülümsüyor.

Piramitlere hayran kalıyor.

Yağmur bulutlarını uyardı ve gece olunca sonunda ayla tanıştı ve sohbet etme fırsatı yakaladı.

Uyandığında tüm gördüklerini unutmamak için defterine yazdı.

Hayallerimiz sabah uyanmamızla son buluyor.

Ben okurken ve oğlumun yüzene bakıyor ve ne kadar eğlendiğini görebiliyorum.

Son derece güzel yazılmış, anlatılmış ve resmedilmiş bir kitap.

Kitap şu an çocuk kitapları bölümünde çok satanlarda. Kitabımızı birde oyuncu anne Şermin Çarkacı yazınca ilgi ve beklenti büyük oluyor

Ben koca yetişkin olduğum halde hayal kurmaktan vazgeçemiyorum.

Çocuklarımızın hayal dünyasına bir şeyler daha katmak isterseniz, lütfen lütfen çocuklarınıza kitap okuyun.  Küçük yaşta verilen her bilgi, ileride size meyvelerini geri verecektir.

Bu kitabı almanızı tavsiye ediyorum.

Haftaya görüşmek üzere.

Sevgiyle kalın.

Çok Hayal Kuran Çocuk’un fiyatını merak edenler için… 16 TL 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1642 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 2 yorum “”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com