Cosmed Day to Day serisi

Herkese mutlu haftalar diliyorum

Bugün sizlere Cosmed ürünlerinden Day to Day serisinden krem peeling ve temizleme jeli hakkındaki izlenimlerimi paylaşacağım.

cosmed-day-to-day
Cosmed Day to Day

Öncelikle üzerinde tarif edildiği gibi yüzümü hafifçe ıslatıp göz çevresi hariç dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguladım ardından duruladım. Yüzümde hafif yağlı bir tabaka kaldı bunu çok sevmedim ama nasılsa temizleme jeli ile yıkayacağım diye çok takılmadım. Peeling çok iri tanecikli değil yüzümü çizmedi yanma ya da batma yapmadı kokusu güzeldi.

12392021_967046476696045_226623224076334635_n

Ardından temizleme jelini ıslak yüzüme sürdüm köpürttüm ve duruladım. Kokusunu çok sevdim yüzümü temizlemesi de güzeldi. Uzun vadede nasıl olur bilmiyorum ama ilk izlenimim iyiydi. Ta ki yüzümü kurulayana kadar. Yüzümü kuruladıktan sonra cildimde bir gerilme hissettim. Hani yüzünüzü sabunlarsınız ve kurutur gerer ya işte aynen öyle bir his oldu. Cildim kuruya yakın karma cilt olduğu için belki benim yüzüme iyi gelmedi ve sanırım sonrasında da kullanmam.

Rutin cilt bakımımı yaparken ben haftada bir  ya da gerek duyarsam iki kez peeling yaparım onun dışında yıkama jelleri ile yıkarım. Diğer günlerde sadece tonik ile temizliyorum çünkü her zaman makyaj yapmıyorum. Bu akşam üstü de yapmak istediğim günlük bakımımı yaptıktan sonra nemlendirici sürmeksizin gece yatana kadar cildimin hava alması ardından yatarken gece serumumu sürmekti ancak o kadar gerildi ki cildim nemlendirici sürmek zorunda kaldım.

Kısacası Cosmed Day to Day peeling ve temizleme jeli benim cildime iyi gelmedi. Krem peeling fiyatı yaklaşık 50 TL, cosmed day to day temizleme jeli ise 35 TL civarı.  

Toplam Ziyaret: 5168 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 13 Ortalama: 3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir