Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Herkese merhaba,

Bugün 29 Ekim 2015. Cumhuriyetimiz kurulalı 92 yıl oldu. Sizlere 29 Ekim’in anlam ve öneminden bahsedilen bir yazı yazmayacağım. Bunu hepimiz biliyoruz zaten. Ne yazık ki son yıllarda ülkemizde yaşanan olaylar hepimizi üzdü, kırdı zaman zaman umutsuzluğa düşürdü.

Ben sizden tek bir şey istiyorum. Üstte ki resme bir bakın. Orada Halife olabilecekken Cumhuriyet’i seçen, hayatını bu ülkeye ve ülke insanına adamış bir adamın gözleri var. O gözlere iyi bakın.

Ve unutmayın, O gözlere bakarken hala içi şükranla dolan birileri varsa, bu ülkede birlik ve beraberliği bize hatırlatan kişi ve yaşanan Kurtuluş savaşı asla unutulmayacak.

Sonra bayrağımıza bakın. Neden kırmızının seçildiğini düşünün. Sonra İstiklal marşını söylediğiniz bir anı hatırlayın. Bu ülkede İstiklal Marşı okunurken, hala içi titreyen birileri varsa, bayrağımızı gökyüzünde salınırken her gördüğünde içi gururla dolan, bu bayrak için canını vermeye hazır birileri varsa, hiç korkmayın.

Bu Cumhuriyeti yıkmaya kimsenin gücü yetmez.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu Olsun. Nice yıllara, hep birlikte.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1722 ,
Beğen & Paylaş:

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu

Yazar Hakkında

(115 yazısı var )

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben.
Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim.
41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :)
Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım.
Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum.
Bu sitede sizinle olmak hep hayalini kurduğum şeylerden biriydi. Hayallere kavuşmak kimi mutlu etmez ki. Sizler tarafından beğenilip sevilen bir site olmayı başardığımız günün gelmesini iple çekiyorum.
Sevgilerimle
Şafak

Web sitesi: http://www.safagindunyasi.com