Deina Mat Fondöten..

Bugün yeni bir marka olan  Deina mat fondötenden bahsetmek istiyorum. Fondötenlere makyajda ayrı bir düşkünlüğü var ve cildime BB kremlerden daha iyi geldiğini de keşfettiğimden beri 3-4 fondötene özel ilgi göstererek kullanıyorum. Deina mat fondöten ağır cam bir şişede geliyor, 30 ml. ve içinde kış ayları için yeterli seviyede SPF 185 bulunuyor ve 6 adet renk seçeneği var.

deina mat fondöten
Deina Mat Fondöten

Firma bir Türk firması, isim niye Deina bulamadım ama Eylül Kozmetik tarafından üretilmiş. İçerikte paraben göremiyorum ama talc ve alkol bulunuyor. Ayrıca üzerinde bütün cilt tipleri için de uygun olduğu belirtilmiş.Pompalı ambalajda geliyor. En pahalı markalar bile bir pompa koymazlarken bu ürünün pompa ile gelmesi tabi ki avantaj ve kontrollü ürün alınmasını sağlıyor.

deina matte fondöten
Deina Mat Fondöten

İnternet sayfalarında ürünler sarı alt tonlu görünüyorlar ama bu gri alt tonlu bir bej bence ve normal bir renk skalası düşünüldüğünde aslında oldukça da koyu bir ton. Açık tenlilerden ziyade buğday tene hitap edebilecek bir renk.

Deina Mat Fondöten
Deina Mat Fondöten

Bitişi mat değil hafif parlak ve canlı duruyor. Benim cildimde çok uyumsuz durmadı ve dağıtılınca o griliği gitti diyebilirim. Fondötenin yapısı oldukça yoğun olmakla beraber çok da örtücü değil, ben üzerine bir pudra takviyesi yapıyorum. Fondötenin çok hoş bir parfüm kokusu var, çiçek gibi kokuyor ama bu tarz ürünlerde kokudan hoşlanmayanlar için iyi bir şey değil.

Bu mevsim için cilt tonuma ve cilt tipime uyum sağladı ama yaz ayları için uygun olmayacağını düşünüyorum kesinlikle. Sitelerine baktım ama satış noktalarını göremedim. Daha ayrıntılı bilgi için @deinakozmetik instagram hesabına bakabilirsiniz.
Sevgiler..

Toplam Ziyaret: 2978 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 18 Ortalama: 2.9]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir