Deotak Active Roll-On Deodorant

Merhaba, sıcakların devam ettiği bu yaz günlerinde Omega Pharma firmasına ait Deotak Active Rollon Deodorant‘tan bahsetmeden olmayacaktı. Bir süre önce piyasadaki her roll-on’u alıp denemiştim diyebilirim. Hiç birinden tam anlamıyla memnun olamadım. Pek çok açıdan beklenti içinde oluyoruz çünkü. Birimizin beğendiğini diğeri başka bir sebepten beğenmeyebiliyor. 

Ter kokan bir insan kadar itici birşey olamaz herhalde. Özellikle toplu taşıma araçları yada başka insanlarla iç içe olduğumuz yerlerde hijyenine dikkat etmeyen kişilerden ötürü büyük rahatsızlık duyuyoruz. Bu benim için ortamı terketmeye kadar varıyor. Öncelikle kokmayı beklemeden duş almayı kendimize bir görev haline getirmeliyiz. Başkalarına karşı bir görev olduğu kadar kendine saygıdır bu. Parfümlerle, rollonlarla ter kokusunu bastırmak gibi bir düşünceye asla girmeyin. Çünkü ortaya çok daha berbat bir koku çıkıyor. Tek çözümü  özellikle çok terleyen biri iseniz hergün duş almanız. 

Deotak Active Rollon Deodorant unisex bir ürün. Kokusu muhteşem diyemem ama kesinlikle kötü değil. Ben hamilelik ve doğum sonrası terleyen bir insana dönüştüm. Öncesinde pek terleyen biri değildim. Tabi kg da aldım oda bunda oldukça etkili sanırım. Deotak Active Rollon Deodorant kullanmaya başladığımdan beri gerçekten çok rahat ettim. Koku olmuyor, koltuk altınızdaki ıslaklık azalıyor. 7 Gün etkili diyor ama tabiki bu mümkün değil. Böyle bir vaadi nekadar karşılar denemem söz konusu olamaz. 2 Gün boyunca rahat ettim ama ben günlük kullanmayı tercih ediyorum.

Kötü yanı na gelirsek iz yapması. Bunun içinde şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz. Koltuk altınıza bir miktar sürüp elinizle dağıtın ve kurumasını bekleyin. Hemen sürüp giyinmeye kalkarsanız malesef bembeyaz oluyorsunuz. Roll-on zaten invisible (leke yapmaz, görünmez) olduğu iddiasında değil. Giyindikten hemen sonra sürerseniz yine koltuk altınıza bulaşır. en iyi yöntem el ile dağıtıp kuruması beklemek. Siyahlarla pek tercih etmemek. Birde krem olanları var. Onu da kendi blogumda paylaştım. Merak edenler Deotak Cream Deodorant tıklayabilir.

Deotak Active’in 2 çeşit roll-on’u var. Bendeki kırmızı olan klasik. Diğer renginide ilk fırsatta deneyeceğim. Aynı markanın farklı renklerinde bile sonuçlar değişebilmekte.

 

Deotak Active Rollon deodorant
Deotak Active Rollon

Rollon’un içinde paraben ve alkol bulunmuyor. Aslında özellikle aluminium hydroxychloride içeren ürünleri tercih etmek istemiyorum ama kokuyu önlemede en etkili maddelerden biri. Aluminyum içermeyen ürünler denedim malesef memnun kalmadım. Keşke hiçbirşey kullanmaya gerek kalmasa. Koltuk altımızdan emilip kansere sebebiyet verebiliyorlar uzun vadede. Şuan için bir alternatif bulamadım.

Deotak Active Rollon Deodorant İçeriğini aşağıya yazıyorum.

Klasik Roll-On İçindekiler Hydrocarbons mixture, zinc oxide, aluminium hydroxychloride, lanolin, disteardimonium hectorite, hydrogenated polyisobutene, silica, d panthenol, allantoin, triclosan, fragrance

Fiyat performans olarak çok başarılı buldum. Genelde 12- 15 TL arasında değişiyor. Sizlerin kullanıp memnun kaldığınız özellikle koku önleme konusunda başarılı ürünler var ise paylaşırsanız çok sevinirim.

Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 22 Ortalama: 2.9]

Toplam Ziyaret: 3269 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirGözde İlter

Yazar Hakkında

(39 yazısı var )

Merhaba ben Gözde 1983 doğumlu, evli ve bir erkek çocuk annesiyim. Eskişehirde yaşıyorum, aslan burcuyum. İşletme Lisans mezunuyum. Çalışma hayatımı hamilelik planladığımızda bıraktım. En son bir hastanede insan kaynakları uzmanı olarak çalıştım. Dışarı dönük,neşeli,gezmeyi ve hayatı yaşamayı seven biriyim. www.pudrakokusu.com blogunun sahibiyim. Daha çok makyaj ve cilt bakımı konularında yazılar paylaşacak olsamda, zaman içerisinde farklı konularla da karşınızda olabilirim. Bu platformda yazmaktan mutluluk duyuyorum.
Sevgiler…

Web sitesi: