Dermokil Temizleme Sütü ve Jeli..

Dermokil Temizleme Sütü ve Jeli..

Kil maskelerini severek kullandığım Dermokil ürün yelpazesini oldukça genişletti. Ben de bu yeni ürünlerle etkinlikler sayesinde biraz biraz  tanışmaya ve fikir edinmeye başladım.

Dermokil Temizleme Sütü ve Jeli..
Dermokil Temizleme Sütü ve Jeli

Kasım ve Aralık aylarında bir kaç etkinlikte Dermokil tarafından hediye edilen paketlerden 2 adet Dermokil Yüz Temizleme Sütü ve Jeli çıkınca hemen denemeye aldım. Ben makyajımı misel su ile değil mutlaka bir temizleme sütü ile silmeyi seviyorum. Bu şekilde cildim daha güzel temizleniyor bence. Bu sütün de artısı hem göz hem de yüz için kullanılabiliyor olması. Yüz temizleme sütü mesela bir Bebak gibi tam bir krem yapıda değil, daha çok akışkan bir jel gibi, makyajın kabasını temizlemek için iyi ama ancak benim gibi fondöten ve pudra kullanmıyorsanız veya hafif sürüyorsanız cilt makyajınızı temizlemek için yeterli olacaktır. Benim tam olarak temizlemek için 2 sefer silmem gerekiyor. Göz makyajımı ise çift fazlı bir ürünle temizlemeyi tercih ediyorum ama bu da yoğun maskara hariç temizliyor, maskara için daha sonra misel su ile üzerinden geçmem gerekiyor.

Dermokil Temizleme Sütü ve Jeli..
Dermokil Temizleme Sütü ve Jeli

Yüz temizleme jeli de direk olarak makyaj çıkartmak için kullanılabilecek bir ürün, fena da temizlemiyor ama ben kabasını süt ile aldıktan sonra jel ile yıkayıp toniklemeyi tercih ediyorum. Jelin içerisinde sabun bulunmuyor, zaten çok da köpüren bir ürün değil. Yıkama işleminden sonra cildimi germemesi artı puan oldu. Her iki ürün de bütün cilt tiplerine uygunmuş.

Dermokil Temizleme Sütü ve Jeli
Dermokil Temizleme Sütü ve Jeli

İçeriğinde sabun bulunmuyor demesine rağmen SLS bulunuyor, bu konuda çekinceleri olanlar dikkat etmeli. İki üründe de tuhaf bir şekilde parfüm bulunuyor, bunu biraz gereksiz buldum çünkü ben hafif kokulu ürünlerden hoşlanıyorum ama hoşlanmayan hatta kokuya alerjisi olan da çok kişi var. Artık bu tarz ürünlerin tamamen parfümsüz düşünülmeleri lazım bence.

Dermokil Yüz Temizleme Sütünü buradan jelini ise buradan inceleyebilirsiniz. Ürünler Gratis, Watsons ve seçili eczanelerde satışta bulunuyor.
Sevgiler..

Toplam Ziyaret: 2889 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 5 Ortalama: 3.2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir