Doğadan Zencefil Çayı İncelemesi

dogadan_zencefil_cayi

Doğadan Zencefil Çayı

Yine bir perşembe. Yeni bir postla karşınızdayım. Bugün yaz aylarına yakışır bir soğuk bir Çayda bahsetmek istiyorum.

Doğadan Zencefil Limonlu soğuk bitki çayı.

Havalar malum sıcak. Yemek yemek yerine bizi serinletecek soğuk gıdalara yönleniyoruz. Ben farklı tatta bulunan değişik ürünleri tatmak ve deneyimlemekten hoşlananlardanım. Doğadan’ın sıcak poşet Çaylarının hemen hemen hepsini denemiştim. Ürün çeşitleri oldukça fazla.

Doğadan Zencefil Çayı
Doğadan Zencefil Çayı

Soğuk çayını geçenlerde çok susayıp kendimi markete attığımda fark ettim. Limonun fresh tadı, zencefilin keskin aromatik tadı ve kokusu beni serinletmeye yetti. Ayrıca bir şişe zencefilli Limonlu soğuk meyve çayı susuzluğunuzu gidermeye yetiyor.

Şekeri yoğun olmayan ferahlık verme özelliğine sahip bu soğuk çayı eğer zencefil de seviyorsanız denemenizi öneririm. Ürünün fiyatı 2.5 TL. Bazen ürün indirim de olduğunda şişesini 2 TL den satın alabilirsiniz.

 

taze_zencefil
Tabi zencefili taze olarak da tüketebilirsiniz. Zencefil kökü bir çok aktar ve büyük marketlerde satılıyor. Zencefil çayı bitkinin en popüler tüketim şekilleri arasındadır. Zencefil çayını hazırlamak için taze zencefil dilimlerini kaynamış suya atarak demleyebilirsiniz. Tatlandırmak için limon veya portakal dilimi, çubuk tarçın veya esmer şeker eklenebilir. Yemeklerden sonra mideyi rahatlatmak, mide asidi üretimini azaltmak, şişkinliği almak için içilebilir. Dilerseniz paketli şekilde alıp kendiniz de demleyebilirsiniz. 

Bir sonraki haftaya kadar kendinize iyi bakın

Sevgiler

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1637 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com