Dr. Oetker Brownili Puding

Merhabalar

Bwowni hastası biri olarak, browni tadı olan her yiyeceğe talibimdir.

Geçen hafta da Dr. Oetker’den çıkan Brownili Puding’i denedim ve bir güzel afiyetle yedim.

Kutunun içinden iki ayrı poşet çıkıyor. Biri puding diğeri ise un karışımı.

Tarifte kelepçeli bir yuvarlak kalıp kullanılması öneriliyor ama benim kelepçeli kalıbım kırıldığında  ben dikdörtgen bir kalıp kullanarak yapmaya çalıştım.  Servis yaparken biraz zorlansam da tadı tamda damağımı şenlendirecek nitelikteydi.

İlk önce pudingi pişirip biraz soğutuyorsunuz, ardından tarifte verilen ek malzemelerle birlikte un karışımı yapıp pudingin üzerine döküp eşit şekilde yayıyorsunuz. Sonra önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında 30-35 dakikalık bir sürede pişiriyorsunuz.

Ben bir gün dolapta bekletip ertesi gün servis yaptım.

Servis yaparken kesildiğinde üstü kek altı puding olan brownili puding biraz akışkan olsa da siz puding yemiyorsunuz.

Bol çikolatalı kek görünümü elde ediyorsunuz.

İster çatal, ister kaşıkla yiyebilirsiniz. Tatlılığını biraz azaltmak isterseniz yanında çilek tercih edebilirsiniz. Ben denedim oldukça leziz bir tat elde ettim.

Belki bir top vanilyalı dondurma bile olabilir.

Ayrıca kekin üstüne biraz pudra şekere bile serpebilirsiniz.

Tatlıların bir gün önceden yapılıp denenmesini tavsiye ediyorum. Çünkü dinlendiğinde daha lezzetli olduğunu tatların iyice birbirine karıştığını düşünüyorum.

Soğuk tercih etmenizde ayrıca belirtmek isterim. Deneyenler varsa yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden afiyet olsun.

Sevgiler

Elmas

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1893 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com