Dünya Kadınlar Günü Florart İstanbul’da Workshop İle Kutlandı

Merhabalar

Bu pazar Dünya Kadınlar Günü erken kutlamak için çok güzel workshopa katıldım. Benim gibi çiçek aşığı olan birinin olması gereken bir etkinlikte ben olmazsa olmazdım.

Bloggerlar Paylaşıyor ekibinin organize ettiği her kadın çiçektir sloganı ile yola çıkarak bizi mekanlarında çok güzel karşılayan Florart İstanbul ‘a birlikte çiçek düzenleme etkinliği gerçekleştirdik.

İlk önce Florart hakkında biraz bilgi vermek istersem, canlı kesme çiçek tasarımcılığı ilgi ve talebi artırmak, bunun bir meslek edinebilmesine yardımcı olmak ve çiçek severlere yönelik workshop dersleri düzenlemekte, Çiçekçi eğitimleri vererek, işin profesyonel olarak yapılmasına destek olmaktadır.

Florart İstanbul‘un kurucusu iki girişimci bayan Buse ve Esra Hanımların kurmasıyla hayata geçilmiş olup canlı çiçek tasarımını hobi olarak veya profesyonel olarak yapmanıza imkan sağlayan içi mis gibi çiçek kokan, sıcacık gülümsemeleriyle sizi karşılayan sıcacık bir ortam.

florart-istanbul

Şimdi gelelim workshop da neler yaptığımıza.

Buse Hanım ve biz sekiz bayan tanıştıktan sonra Buse hanım kesme çiçekler hakkında bize biraz ön bilgi verdi. Yapılmış olan hataların sonucunda çiçeklerin kısa sürede nasıl bozulduğundan bahsetti.

Örneğin vazoya koyacağımız çiçeklerin suya değen dal kısımlarında kesinlikle yaprak olmaması gerektiğini, ortalama iki günde bir suyun değiştirilmesi,arada dal kısımların verev olarak kesilerek yeniden dalların suyla temas etmesini açıkladı. Bu uygulama sayesinde kesme çiçeklerimizi daha uzun yaşatacağımızı söyledi. Ayrıca önemli bir dipnotta iletti. Kullanmış olduğumuz vazoların üçte biri kadar su doldurulması gerektiğini vurguladı.

İlk önce Buse Hanım bize işin tekniğini anlatarak, nasıl yapılacağını göstererek, bizleri kendi halimize bırakarak çiçeklerimizi yapmaya bıraktı.

IMG-20160301-WA0104

O renkli çiçeklerin muhteşem güzelliği ve huzuruna bizi teslim etti ve arada da canlı kesme çiçeklerle ilgili yapılan bir araştırmanın insan üzerinde etkisini de anlatmış oldu.

Amerika’da kadınlar ve erkekler üzerinde yapılmış olan kesme çiçeklerle ilgili bir araştırmanın insan üzerinde yarattığı mutluluk ve rahatlama hissi yaratığını söyleyerek küçük bir tavsiyede bulundu.

Yatak odalarınıza ve çocuklarınızın çalışma masasına canlı çiçek koyun dedi.

Ben sürekli vazo çiçeği alıp evimde kullandığım için tavsiyesinin  çok gerekli olduğunu kendisine de söylemiş oldum. Bende yarattığı etkiyi paylaştım.

florart-İstanbul

Çiçeklerimiz renklenmeye başlamış olduğu zamanlarda, her birimiz kendi ruh halimizle bir şeyler yapmaya çalıştık.

florart-İstanbul

Veee  sonunda masanın üstü tam bir gökkuşağı gibi rengarenkti.Hepimizin yüzünde mutlu bir gülümseme mevcuttu.

Buse Hanım her birimizin çiçeğini yorumlayarak bize nasıl bir çalışma yaptığımızı anlattı.

Acemiydik ama bence güzel şeyler ortaya çıkarmıştık.

Bu anı ölümsüzleştirmek adına çiçeklerimiz ve biz bir güzel poz verdik.

Sizce de çok güzel görünmüyor muyuz?

florart-İstanbul

Sonunda Buse Hanım’ın elinden sertifikalarımızı da alarak çiçeklerimizi taçlandırmış olduk.

florart-İstanbul

Florart İstanbul yetişkinlerin yanı sıra çocuklara yönelik çalışmalarda yapmakta. Çocukların gelişimi için çiçek tasarımının iyi geleceğini düşünmekteler.

Sizde kesme çiçek tasarımına ilgi duyuyor ve bunu hobi yada profesyonel olarak devam ettirip, kendinize yeni ufuklar aşmayı hedefleyenlerdenseniz Florart’a bir uğramanızı tavsiye ederim.

Ben çiçeklerin büyülü dünyasına bayılan onlarla mest olan birisi olarak çiçekler hayattır diyorum.

Her kadın çiçektir ve çiçekler solmasın.

Şimdiden Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun.

Blogerlar Paylaşıyorlar ekibinin bir üyesi olarak Dünya Kadınlar Günü’nü biz Florart İstanbul ‘la kutladık. Kendilerine bizleri ağırladıkları için teşekkür ederiz.

florart-İstanbul
Buda benim çalışmam:)

Haftaya yeniden görüşmek dileğiyle. Çiçeklerle kalın…

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1191 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com