Duru Bulgur Firma İncelemesi

Herkese merhaba

Bu hafta sizlere #bloggerlarpaylasiyor1yasinda etkinliğimiz sponsorlarımızdan Duru Bulgur ile ilgili bilgi vermek istiyoruz.

Duru Bulgur, 1935’te Ziya Duru tarafından kardeşi ile birlikte kurulmuş bir gıda firması. Kuruluş yeri Karaman. Aslınd ailk başlarda sadece askeriyenin bulgur ihtiyacı için kurulmuş.  1936 yılındaki soyadı kanunundan sonra da Duru soy adını almışlar ve markalarına da aynı ismi vermişler. Ziya beyin, 1979 ‘daki vefatındn sonra, 1982 yılında oğlu Mehmet Emin Duru ortaklığa katılmış. Firmayı şu an iki oğlu yönetiyor.

ziya-duru

1990 – 2000 yılları arasında, ürün çeşitlerini fazlalaştıran şirket, dökme ürünlerden paketli ürünlere geçerek Tüv Cert ISO 9001:2000 Kalite yönetim belgesini almış. 2001 yılından itibaren de logo değişikliği yaparak tanıtım ve reklam faaaliyetlerine ağırlık vermeye başlamışlar. 2003 yılında ise Haccyp Hijyen belgesi almışlar.

Duru Bulgur sadece Bulgur satışı yapmıyor. Bakliyat, prinç, Dual ürünler (mantarlı, nohutlu, mercimekli ve şehriyeli) ürünler de satıyorlar. Çeşitleri ile ilgili detaylı bilgiyi Duru Bulgur web sitesinden de görebilirsiniz.

duru-bulgur
Duru Bulgur Marka İnceleme

Ürünlerinde ki kaliteyi, sadece su ve buğday kullanarak,  taş değirmende öğütme metoduyla doğal renginde ve kokusunda olmaları ile sağlıyorlarmış. 

Sizlere daha önce ürünleri ile ilgili bir tarifi sevgili Çiğdem paylaşmıştı. Tarif için resme tıklayabilirsiniz.

Duru Mercimekli Bulgur Pilavı

Sosyal sorumluluk projelerinde de bulunan firma özellikle spor ve Kızılay, Lösev, Tema Vakfı gibi  insan sağlığı ile ilgili kurumları desteklemekte. 

duru-bulgur

3 üretim merkezi ile günlük üretim kapasitesi 250 ton olan Duru Bulgur; başta Avrupa birliği ülkeleri olmak üzere Çin, Japonya, Amerika, Kanada, Avusturalya, Mısır, Nijerya gibi 51 ülkeye kendi markasıyla ihracat yapmakta.

Firmayı Instagram hesabından da takibe alabilirsiniz DuruBulgur Instagram

Bir başka firma inceleme yazısında görüşmek üzere

Sevgilerimle

Şafak

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 974 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu

Yazar Hakkında

(115 yazısı var )

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben.
Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim.
41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :)
Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım.
Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum.
Bu sitede sizinle olmak hep hayalini kurduğum şeylerden biriydi. Hayallere kavuşmak kimi mutlu etmez ki. Sizler tarafından beğenilip sevilen bir site olmayı başardığımız günün gelmesini iple çekiyorum.
Sevgilerimle
Şafak

Web sitesi: http://www.safagindunyasi.com