Duru Bulgur Firma İncelemesi

Herkese merhaba

Bu hafta sizlere #bloggerlarpaylasiyor1yasinda etkinliğimiz sponsorlarımızdan Duru Bulgur ile ilgili bilgi vermek istiyoruz.

Duru Bulgur, 1935’te Ziya Duru tarafından kardeşi ile birlikte kurulmuş bir gıda firması. Kuruluş yeri Karaman. Aslınd ailk başlarda sadece askeriyenin bulgur ihtiyacı için kurulmuş.  1936 yılındaki soyadı kanunundan sonra da Duru soy adını almışlar ve markalarına da aynı ismi vermişler. Ziya beyin, 1979 ‘daki vefatındn sonra, 1982 yılında oğlu Mehmet Emin Duru ortaklığa katılmış. Firmayı şu an iki oğlu yönetiyor.

ziya-duru

1990 – 2000 yılları arasında, ürün çeşitlerini fazlalaştıran şirket, dökme ürünlerden paketli ürünlere geçerek Tüv Cert ISO 9001:2000 Kalite yönetim belgesini almış. 2001 yılından itibaren de logo değişikliği yaparak tanıtım ve reklam faaaliyetlerine ağırlık vermeye başlamışlar. 2003 yılında ise Haccyp Hijyen belgesi almışlar.

Duru Bulgur sadece Bulgur satışı yapmıyor. Bakliyat, prinç, Dual ürünler (mantarlı, nohutlu, mercimekli ve şehriyeli) ürünler de satıyorlar. Çeşitleri ile ilgili detaylı bilgiyi Duru Bulgur web sitesinden de görebilirsiniz.

duru-bulgur
Duru Bulgur Marka İnceleme

Ürünlerinde ki kaliteyi, sadece su ve buğday kullanarak,  taş değirmende öğütme metoduyla doğal renginde ve kokusunda olmaları ile sağlıyorlarmış. 

Sizlere daha önce ürünleri ile ilgili bir tarifi sevgili Çiğdem paylaşmıştı. Tarif için resme tıklayabilirsiniz.

Duru Mercimekli Bulgur Pilavı

Sosyal sorumluluk projelerinde de bulunan firma özellikle spor ve Kızılay, Lösev, Tema Vakfı gibi  insan sağlığı ile ilgili kurumları desteklemekte. 

duru-bulgur

3 üretim merkezi ile günlük üretim kapasitesi 250 ton olan Duru Bulgur; başta Avrupa birliği ülkeleri olmak üzere Çin, Japonya, Amerika, Kanada, Avusturalya, Mısır, Nijerya gibi 51 ülkeye kendi markasıyla ihracat yapmakta.

Firmayı Instagram hesabından da takibe alabilirsiniz DuruBulgur Instagram

Bir başka firma inceleme yazısında görüşmek üzere

Sevgilerimle

Şafak

Toplam Ziyaret: 987 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir