Duygu ve Davranışlarımızın Patronu olmak-Kunter Kurt

Merhaba

Sizlere gene beni çok etkileyen tekrar okunacaklar arasına eklediğim bir kitap tanıtımı yapacağım.

Yazarımız Kunter Kurt Nörokey Kişisel Gelişim Merkezi sahibi ve  DİKKAT EKSİKLİĞİNİ ÖNLEME VE SÜREKLİ EĞİTİM DERNEĞİ‘nde başkan. Kendisini katıldığı Tv programlarından birçoğunuz tanıyorsunuzdur.

Kitap 256 sayfa. Benim elimdeki 9. baskısı ve Alioğlu Matbaacılıktan Nörokey adına basılmış.

Kitabın ana fikri kendimizi tanımamız ve değerli kılmamız. İçeriğinde ise bunu nasıl yapabileceğimiz anlatılıyor. Bunun ilk şartı da kendimizi tanımamızdan geçiyor.

duygu-ve-davranislarimizin-patronu-olmak-kunter-kurt
Duygu ve Davranışlarımızın Patronu olmak-Kunter Kurt

Hepimizin zaman zaman yaşadığı stres, ağrılar ve hastalıkların asıl sebepleri ve çözüm yollarına değinilmiş.  

Beni etkileyen diğer bir konu da kendimizin farkına varabilmemiz için yapmamız gerekenler. Çok farklı ve akıcı bir dille anlatılmış.

“Aklınızın telefonunu uyum ,sağlık,sevgi ve bolluğa açık tutun. Böylece ne zaman şüphe, kaygı ve korku sizi aramaya çalışırsa meşgul sinyali alırlar.”

Stresten korunmak için temel nefes tekniklerine de yer verilmiş ki benim en çok dikkatimi çeken konu bu oldu. Çünkü hemen hepimiz gerilim tipi baş ağrısını sık sık yaşıyoruz ve bundan kurtulmak için neler yapmamız gerektiğini okumak ve uygulamaya çalışmak hoşuma gitti.

Kendinizin farkına varın diyor yazar. ” Çok sakladığımız yemek ekşimek suretiyle bizden intikam alır. Hiçbir duygunuzu saklamayın…”

Kitap içerisinde Fagerström bağımlılık testi de bulunuyor. Bu test ile sigaraya ne kadar bağımlı olduğunuzu ve nasıl bırakabileceğinizi de açıklayan yazılar var.

Hayatınıza son vermenin tek yolu intihar etmek değildir. Yeni bir hayata başlayabilmek şu anki hayatınızı sonlandırmanız demektir…

Son olarak kitabı sizlere tavsiye ediyorum. İçerisindeki örneklerde siz de kendinizden çok şey bulacaksınız. Gerek nefes teknikleri gerek se motivasyon şekilleri bizi yeni ve güzel bir hayata geçişimizde merdiven olacak öneriler.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 3 Ortalama: 2.7]

Toplam Ziyaret: 1442 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirLerzan Kara

Yazar Hakkında

(40 yazısı var )

İşletme mezunu asıl mesleği sigortacılık olan ancak eşimin iş durumundan dolayı sonradan ev hanımlığına geçiş yapanlardanım. Ama asla sadece bir ev hanımı olarak kalmadım geriye değil hep ileriye baktım ve bakıyorum…
İki oğlumla vakit geçirmeyi ve onlardan bilgi olarak hep önde olmayı sevdiğim için araştırmacı bir yapım var.Mental aritmetik ve zeka oyunları eğitmenliğine bu şekilde bulaştım ve severek devam ediyorum. Gezmeyi fotoğraf çekmeyi ve yaşamayı sevdiğim için elimden geldiğince hayatı güzelleştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Niğde Doğader üyesim.
www.lerzankaradan.com isimli blogumu yönetiyorum. Bundan sonra Çarşamba günleri sizlerle Bloggerlar Paylaşıyor çatısı altında buluşacağım.
Herkese Sevgiler

Web sitesi: