Efsane Film Kahramanlarımız Bu Yaz Geri Dönüyor

Eğer bu yaz sıcaklarında bir havuz veya plajda şezlonga uzanmış değilseniz olabileceğiniz ikinci en iyi yer bir sinema salonu. Serin bir havalandırma, sizi içine alan bir görüntü ve ses kalitesi, elinizde patlamış mısır…

Önce birkaç hatırlatma yapayım, malum gişede bilet almak pahalı. Fırsat sitelerinde neredeyse yarı fiyatına bilet almak mümkün. Yeni açılan veya tenha sinemalar kendi promosyonlarını yapıyor. Örneğin, Ataşehir Novada AVM’de her gün her seans 10 TL. Optimum AVM’de Çarşamba günleri halk günü 7 TL. İş Bankası Maksimum kartı olanlar da günün ilk seansına gittiklerinde benzer fiyata bilet alabiliyorlar. Hatta bazen gişe önünde Maksimum kartlı birini yakalayınca rica edip tüm ailesine indirimli bilet aldıranlar görüyorum. Sinemayı evde seyredenlerse tahminimce putlocker veya fullfilmizle gibi web sitelerini biliyorlardır.

Peki, hangi film? Bu yaz sezonunda gösterime girecek pek çok film var. Benim tercihim eski kahramanlarımın geri dönüşlerini ve gerçek hikâyelerden esinlenilen filmleri izlemek olacak.

Dört gözle beklediğim dört film

Jason Bourne
Jason Bourne

 Jason Bourne ilki 2002’de gösterime giren serinin 5. filmi. Matt Damon başrole geri dönüyor. Fragmanı izledim, birkaç röportaja da baktım. Film yine heyecan, gizem ve casusluk maceralarıyla dolu. Bir öncekinden daha fazla beğenileceğine eminim. Malum serinin son filminde Matt Damon yoktu. Jason Bourne olmaktan sıkıldığını, özellikle de yönetmen Paul Greengrass olmazsa bir daha Bourne’u oynamayacağını söylemişti. Bu filmi Greengrass yönetiyor. Filmin fragmanını izleyebilirsiniz.

Mechanic
Mechanic

Mechanic: Resurrection Jason Statham’ın kiralık katil Arthur Bishop’ı oynadığı serinin 2. filmi. İlki 2011’de vizyona girmişti. Bu sefer oyuncu kadrosunu Jessica Alba ve Tommy Lee Jones ile zenginleştirmişler. Filmin henüz bir fragmanı yayınlanmadı ama macera eski düşmanlarının şantaj yapmak için Arthur Bishop’ın sevgilisini kaçırmalarıyla başlıyor. Aşina olduğumuz bir hikâyeye benziyorsa da filmin 4 farklı kıtada geçmesi ve Bishop’ın özgün bir karakter olması filmi ilgi çekici kılıyor. Benim gibi Jason Statham hayranları zaten kesin beğenecektir.

Jack Reacher
Jack Reacher

Jack Reacher: Never Go Back 100 milyondan fazla satan ve sıra dışı bir cinayet dedektifinin maceralarını anlatan roman dizisinin sinemadaki 2. uyarlaması. Sinema ekranlarına ilk defa 2012’de başrolde yine Tom Cruise’la taşınmıştı. Filmin henüz bir fragmanı yok ama tanıtım filmini izleyebilirsiniz. Biletinizi ayırtmak için yeterince ikna edici olacaktır! Hep cinayetleri çözen Jack Reacher bu sefer kendisi eski bir cinayetle suçlanıyor.

Inferno
Inferno

Inferno pek çoğumuzun hatırladığı Dan Brown’un Da Vinci Şifresi ve Melekler ve Şeytanlar filmlerinin devamı niteliğinde olan, çekimlerinin önemli bir kısmı İstanbul’da gerçekleştirilen gizem dolu bir film. Önceki 2 filmde olduğu gibi başrolde yine Prof. Robert Langdon, yani Tom Hanks var. Hemen filmin fragmanını izleyin, güzel İstanbul manzaraları dikkatinizi çekecek.

Gerçek hikâyelere dayanan üç film

Deepwater
Deepwater

Deepwater Horizon 2010 yılında Meksika Körfezinde yaşanan dünyanın en büyük petrol felaketlerinden birisini anlatıyor. Film adını bu felaketin yaşandığı ve sonrasında batan derin su petrol arama platformundan alıyor. Bu olaydan BP firması sorumlu tutulmuş ve ödemesi yıllarca sürecek tazminatlara mahkûm edilmişti. Başrolde Mark Wahlberg var. Filmin fragmanını izleyebilirsiniz.

War Dogs
War Dogs

War Dogs sadece masa başında düşük fiyatlı bir teklif hazırlayarak 2007 yılında Pentagon’dan 300 milyon dolarlık Afganistan’daki müttefik kuvvetlerin silahlandırılması ihalesini alan fakat esasen konuyla hiçbir ilgileri olmayan 20’li yaşların başındaki 2 gencin komik ve tehlikeli macerasını anlatıyor. Başrollerde Jonah Hill ve Miles Teller var. Filmde Bradley Cooper da rol alıyor. Filmin fragmanını izleyebilirsiniz.

The Founder
The Founder

The Founder girişimci Ray Kroc’un başlangıçta sadece franchise danışmanlığını yaptığı McDonald’s’ı satın alarak bir dünya devine dönüştürmesini anlatıyor. Benim gibi girişimcilik ve inovasyona merak duyanlar için kaçırılmayacak bir film. Başrolde Michael Keaton var. Filmin fragmanını izleyebilirsiniz.

Serkan Bolat

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 273 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSerkan Bolat

Yazar Hakkında

(2 yazısı var )

Web sitesi: