Emily-Flormar-Note Cosmetics Dudak Kalemlerim

Dudak Kalemleri , eskiden sadece rujları çerçevelemek için kullanılırdı. O dönemlerde dudak kalemlerinin yapısı daha sert, sürümü daha zordu. Ancak günümüzde üretilenler, yumuşacık, sürümü kolay, nerdeyse rujdan farksızlar. Altında güzel bir lip balm ile desteklediğiniz de, benim gibi rujlarınızı bir kenara bırakıp, bu rengarenk dudak kalemlerini ruj yerine kullanabilirsiniz.

Emily-Flormar-Note-Cosmetics-Dudak-Kalemlerim
Emily-Flormar-Note Cosmetics Dudak Kalemlerim

Dudak kalemlerimi nasıl sürüyorum

Dudak kalemlerimin altına, argan yağımı, mediwell dudak bakım kremimi veya maybelline baby lips serisinin renksiz lip balmlarınını kullanıyorum. Bu sayede sürüm çok daha kolay oluyor. Dudak çizgilerime dolmuyor.

Burada anahtar 2. nokta rujunuzun yerine kullanmak istediğiniz dudak kaleminizin yapısının sert olmaması. Deneme yanılma yöntemiyle ben en yumuşak sürümlü ve benim tüm makyajlarım da neredeyse, kullandığım renklerimi buldum.

Dudak kalemlerimi ruj olarak kullanmamın bir diğer avantajı, silinmemesi. Yemek yesem de, bişeyler içsem de, dudaklarıma sabitleniyorlar ve silinmiyorlar. Günümüzdeki moda kavramında mat rujlar en ön sıralarda. Dudak kalemleriyle mat sürüşleri sayesinde, bu mat ruj akımına da çok minimum bir bütçeyle dahil olmuş oluyorum.

Elimde dudak kalemlerini sizlere fikir vermesi açısından tanıtmak istiyorum;

Emily-Flormar-Note-Cosmetics-Dudak-Kalemlerim-swach

Emily 201 Numara

Renk olarak pembenin çok tatlı bir tonu. Ağır göz makyajlarımda kullanıyorum. Mat bir duruşu var.

Emily 205 Numara

Çok güzel bir sıcak, içerisinde kahvelik barındıran, bordo rengi. Sadece rimel sürüp dudaklarımı Emily 205 ile renklendirdiğimde muhteşem bir görünüm oluyor. Mat bir duruşu var.

Flormar 203 Numara

İçerisinde hafif sedefli bir yapısı olan, pembe. Sürümü en yumuşacık 2. kalemim. Kalıcılığı çok güzel.

Note Cosmetics Ultra Rich Color Lip Pencil 03 Nude

En sevdiğim dudak kalemim. Parapen içermiyor, yumuşacık bir sürümü var. Harika bir içerisinde çok hafif kahvelik barındıran bir pembe. Kalıcılığı mükemmel. Dudağa sürümü en kolay dudak kalemim.

Emily 212 Numara

Tam bir kahverengi. Bu tonlarda makyajlarımda sıklıkla kullandığım bir dudak kalemim.

Benim rujlarımı çekmeceye kaldıran, dudak kalemlerim bunlar. Sizlerin kullandığı ve memnun kaldığı marka ve serileri varsa eğer paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Sevgilerrr…

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 10 Ortalama: 2.5]

Toplam Ziyaret: 3828 ,
Beğen & Paylaş:

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSevda Göksel

Yazar Hakkında

(31 yazısı var )

Merhaba,

Ben Sevda. Atopik, dermatit suya bile alerjisi olan hassas ciltli bir bayanım. Saç bakımı denilince gözlerinde yıldızlar beliren, evimde 2 melek kediciğim (zilli ve pörtlek) ile yaşıyorum. Bir bloğum var http://sevdaninzillisi.blogspot.com.tr/ Aslında blogumu açma nedenim, benim gibi hassas ciltlere sahip kişilere önerilen bir ürünün cildimde yaptığı reaksiyondan sonra tedavi sürecimde karar verdim. Her zaman yazdıklarımda tek bir şeyi öneririm. Ben kullandım, ancak sizin cildinizde benim gibi hassassa lütfen iyice okuyun, alerjiniz varsa eğer ona göre alıp almayacağınıza karar verin. Bu platfomda, denediğim ürünler, sevdiklerim,sevmediklerim, belki aralarda gezdiğim sevdiğim yerleri sizlere dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Böyle kocaman bir ailenin arasında yer almaktan çok mutluyum.

Web sitesi: