Erken Uyanmanın Faydaları

Erken uyanma durumu öğrenciliğimizden başlar, iş hayatımız ve kadınlar için annelik ile devam eder. İş yaşamım devam ederken kafamın sürekli meşgul olduğu bir plaza kadınıydım. Hafta sonlarını kaçırmaz erken uyanırdım

Yurtdışına yerleşince çalışma hayatımı bir süreliğine dahi olsa rafa kaldırdım 🙁  yine işe gider gibi 8:00’de kalkıyorum.

Sabah işe giderken 1 saat erken kalkmak çok daha huzurlu bir gün geçirmenizi sağlar çünkü acele etmek yok, kendinizi stresse sokmak yok. Mutlu kahvaltı ve o son kahveyi yudumlamanın güzelliği sizi güne olumlu yönde hazırlayacaktır.

Egzersiz için en verimli saatler sabah saatleridir, akşam iş çıkışı yapabilrisiniz elbette ancak sizi yolunuzdan çevirecek bir plan olabilir ama sabah böyle bir durum genelde olmaz 🙂

Gündüz en üretken olduğumuz zamanlardır, şehir uyanmadan gürültüsüz ortamlar sizi her zaman daha yaratıcı yapar hedeflerinize kolay ulaşırsınız… Mesela blog yazılarımı genelde 12:00 gibi yazarım diğer zamanlarda notlar alırım.

Erken kalkmak içinde tabi erken yatmak gerekir, 24:00 gibi yatakta olmaya özen gösteririm 8 saat beni için yeterlidir. Düzensiz veya uyku sorunu çeken insanların yüzlerinde lekeler kırışıklık oranlarının daha yüksek olduğunu görebilirsiniz ve cildiniz nem kaybeder.

İnsanlar çoğu zaman alarm çalınca bunu bilinçsizce kapadıkları için uyumaya devam ederler. Benzer bir şekilde, 5 dakika daha uyumak için susturma düğmesine basabilirler ve beş dakika sonra bunu yine tekrarlayabilirler. Bu nedenle alarm saatini yataktan uzanamayacağınız bir yere yerleştirmekte yarar var. Tercihen ayağa kalkmanızı gerektirecek bir yere yerleştirin. Böylece kalktığınızda kendinizi daha uyanık ve güne daha hazır hissedersiniz.

Kutlama için tekrar yatağa dönmeyelim 🙂

Sabahları çok erken saatlerde gazete okumayı tavsiye etmiyorum bazen üzücü durumlar sizi gün boyu etkiliyebilir.

Hayallerinizin gerçekleşmesini sağlamanın en iyi yolu, uyanmaktır. – Paul Valery

 

fullsizerender

Toplam Ziyaret: 836 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir