Erol Evgin “Altın Düetler” Albümü

Erol Evgin Altın Düetler Albümü

Tam ortalık sessizliğe kavuştuğunda, Mayıs ayında çıkan bir albüm, beni alıp kah uzaklara götürdü, kah içimde tarifi imkânsız duygular oluşturdu. Türk müziğinin, güçlü sesi ve usta yorumcusu Erol Evgin “Altın Düetler” albümü, gerçekten ismini hak eden bir çalışma olmuş. Bu albümde sadece Erol Evgin değildi beni böylesi duygulandıran. Albümde yer alan 10 şarkıyı yine müziğin güçlü kadın yorumcularıyla birlikte seslendirmesiydi.

Albümde belli ki hem seçtiği şarkılar açısından hemde düet yapacağı sanatçılar açısından oldukça titiz davranmış sevgili Erol Evgin.  Kimler yok ki  Erol Evgin Altın Düetler albümünde. Sezen Aksu, Sıla, Zuhal Olcay, Candan Erçetin, Göksel, Aşkın Nur Yengi, Hande Yener, Nükhet Duru, Şevval Sam ve Emel Sayın. Hepsi de sevilen ve yaptıkları çalışmalarla ses getiren kadın sanatçılarımız.

10 güçlü kadın yorumcumuz ile birlikte seslendirdiği şarkılara gelirsek;

01. Erol Evgin & Hande Yener – Sevdan Olmasa
02. Erol Evgin & Sıla – Ateşle Oynama
03. Erol Evgin& Emel Sayın – İşte Öyle Bir Şey
04. Erol Evgin & Sezen Aksu – Ben İmkansız Aşklar İçin Yaratılmışım
05. Erol Evgin & Candan Erçetin – Aldım Başımı Gidiyorum
06. Erol Evgin & Aşkın Nur Yengi – Söyle Canım
07. Erol Evgin & Nükhet Duru – Bir De Bana Sor
08. Erol Evgin & Zuhal Ocay – Hep Böyle Kal
09. Erol Evgin  & Şevval Sam – Neydi O Yıllar
10. Erol Evgin & Göksel – Rüya

Erol Evgin Altın Düetler
Erol Evgin Altın Düetler

Erol Evgin anladığım kadarıyla bu albümü maddi bir beklenti içinde yapmamış. Her ne kadar albüm D&R ‘da 65 TL’ye satılıyor olsa da şarkılarını bir adım daha ölümsüzlüğe taşımak için yapmış. Çünkü tüm albümüne YouTube Erol Evgin kanalında yer vermiş. Bu bile başlı başına bir olay bence.  Müzik arşivinde bulundurmak isteyenler için alınabilir ve saklanabilir.

Bir başka dikkatimi çeken şey ise, Zuhal Olcay ile Aşkın Nur Yengi’nin aynı albümde yer almış olmayı kabul etmeleri oldu. Her ne kadar Haluk Bilginer ile boşanmış olsalar da önceki eşin ile ayrılmana neden olduğu söylenen bir kadınla aynı albümde anılmayı kabul etmek bana biraz zor geliyor.  Zuhal Olcay zaten her açıdan hayran olduğum ve saygı duyduğum bir sanatçı. Böyle bir yaklaşım onun hakkında ne kadar doğru duygular hissettiğimi bir kez daha ispatladı.

Albümle ilgili müzikal açıdan yorumlarıma gelecek olursak

-ki bu konuda müzik otoritesi olmadığımı sadece iyi bir dinleyici olduğumu göz önüne almanızı rica edeceğim- bazı şarkılar bazı kişiler ile söylenirse çok güzel oluyor ama bazı sanatçılar ne kadar iyi olurlarsa olsunlar şarkı onlara yakışmıyor. Mesela, Sezen Aksu ve Aşkın Nur Yengi ile düet yaptığı şarkılarda ki yorumları ne yazık ki hiç sevmedim. Beni rahatsız eden bir uyumsuzluk vardı. Sezen Aksu belki tek başına söylese daha güzel olurdu bu şarkıyı.

Sıla ve Candan Erçetin düetlerine bayıldım, bayıldım, bayıldım. Emel Sayın ile olan harikaydı. Şevval Sam şarkıya ve Erol Evgin’e çok yakışmış. Göksel şarkıya ayrı bir sakinlik katmış gibi. Rüyada gibi hissediyorsunuz 🙂

Hande Yener denince akla zaten kıpır kıpır şarkılar geliyor. Sevdan Olmasa şarkısı sanırım en iyi onunla birlikte söylenebilirdi. Nükhet Duru ise, bana göre ağır ve vurucu şarkıların kadını.  Gel de bana sor da tam öyle bir şarkı.

Candan Erçetin ile olan bu düeti dinlerken, onları sahnede birlikte söylerken hayal ettiğimi itiraf etmeliyim 🙂 Sadece böyle bir ortamı kaçırmamak için gelen kişilerle değil de, gerçek müzik severlerle bir arada, mümkünse en önde dinlemeyi çok isterdim. Erol Evgin “Altın Düetler” albümü düzenlemesini İskender Paydaş yapmış. Albümdeki şarkıların büyük çoğunluğu, yaşadıkları büyük aşkın müzik ve sözlere dökülmüş halini bizlere derinden hissettiren Melih Kibar- Çiğdem Talu ikilisine ait şarkılar.

Çiğdem Talu- Melih Kibar ve Erol Evgin Altın Plak
Çiğdem Talu- Melih Kibar ve Erol Evgin Altın Plak

Erol Evgin “Altın Düetler” albümü yapımcı şirketi, bir İngiliz Müzik Yapım ve Yayın şirketi olan EMI. Emi Universal Music Group çatısında bir şirket ve tüm dünyada başarılı sanatçılarla çalışıyor. Albumü İTunes üzerinden de satın alabilirsiniz. Onun maliyeti de size 11 TL ‘ye geliyor.

Şarkıları dinlediğinizde lütfen yorumlarınızı benimle de paylaşın. Nasıl bulduğunuzu merak ediyorum 🙂

Sevgiler

Şafak

Toplam Ziyaret: 362 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir